• Odbierz prezent
Euro już po 4.28 złotego. Dolar wystrzelił, a jeszcze mocniej kurs franka. Funt przebija wierzchołek

Sesja wtorkowa przyniosła bardzo ciekawe rozstrzygnięcia, ale z pewnością nie była udana dla złotego. Kurs polskiej waluty dosłownie runął. Umocnił się dolar, euro, funta oraz frank. W szczególności udaną sesję zaliczyła brytyjska waluta, która podrożała o 2 grosze. Podobne wzrosty miały miejsce dla kursu szwajcarskiego franka, ale nie udało się dobić do 2 groszowego umocnienia. Kurs dolara i kurs euro zyskały po 1 groszu.

Kursy walut na zamknięciu wtorkowej sesji

Kurs euro do złotego EUR/PLN - 4.2813

Kurs dolara do złotego USD/PLN - 3.8897

Kurs funta do złotego GBP/PLN - 4.9979

Kurs franka do złotego CHF/PLN - 3.9181

Kurs franka rośnie najmocniej od 22 września

Listopad przyniósł odreagowanie fali spadkowej, która na franku miała miejsce przez cały październik. Z poziomu 4.05 frank dosłownie zanurkował w okolice 3.86 PLN. W tamtych okolicach pojawiło się silne wsparcie, które spowodowało, że zamiast dalszej przeceny notujemy umocnienie szwajcarskiej waluty. Wzrosty, licząc od minimum cenowego, przekraczają już 6 groszy.

Wykres franka do złotegoWykres franka do złotego CHF/PLN na interwale dziennym. Na czerwono zaznaczone zostało lokalne wsparcie

Jednak funt poradził sobie z oporem

Sesja wtorkowa była wyjątkowo udana dla funta. To już druga z rzędu sesja gdzie funt istotnie się umacnia. Wybory do brytyjskiego parlamentu wydają się służyć lokalnej walucie. Przypomnijmy tylko, że do wyborów dojdzie dokładnie 12 grudnia. Ciężko oczekiwać, żeby funt aż do tego czasu cały czas się umacniał.

Funt do złotego GBP/PLNWykres funta do złotego GBP/PLN. Linia trendu wzrostowego jest niezagrożona

Dolar rośnie 6. sesję z rzędu

Udane dni ma za sobą amerykańska waluta. Kurs dolara zdecydowanie umacnia się w stosunku do złotego. Już teraz wzrosty przekraczają 7 groszy, a za nami dopiero kilka listopadowych sesji. Jeżeli powtórzy się wrześniowy scenariusz to kurs dolara USD/PLN może wzrosnąć nawet w okolice 3 złotych i 93 groszy.

Kurs dolara do złotego USD/PLN wykres dolaraWykres dolara do złotego USD/PLN. Kolejne sesje mogą być interesujące dla amerykańskiej waluty

Kurs euro również w górę

Udanie sesję wtorkową zamyka euro. Wprawdzie wzrosty nie są gwałtowne, ale też nie są mała. Kurs euro oscyluje w granicach 4 złotych i 28 groszy, co oznacza, że do granicy 4.30 PLN brakuje już tylko 2 groszy.

Kurs euro do złotego EUR/PLNWykres euro do złotego EUR/PLN. Tendencja boczna jest niezagrożona

Notowania: USDPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USDPLN/

Dawid Augustyn

Redaktor naczelny FXMAG. Prezes zarządu InField Group, współtwórca projektu TradingDot. Od 2004 roku aktywny inwestor na rynkach finansowych. Propagator klasycznych metod inwestycyjnych, autor koncepcji Foolish Money. Transakcje i analizy Dawida możesz śledzić na TradingDot

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk