• Odbierz prezent
kurs euro kurs franka kurs dolara kurs funta

Jak obecnie kształtują się kursy głównych walut w stosunku do złotego na rynku Forex? Ile złotych zapłacimy za euro, franka, funta i dolara we wtorek wieczorem?

 

Dzisiejszy dzień przyniósł lekkie umocnienie złotówki w stosunku do głównych walut. Złotówce sprzyjały przede wszystkim dobre nastroje na giełdach.

 

Kurs euro wobec złotówki dalej w dół

We wtorek kurs euro drugi dzień z rzędu osłabiał się wobec złotego. Kurs EUR/PLN jeszcze w godzinach nocnych utrzymywał się na poziomie 4,56 zł. W ciągu dnia spadł jednak o 4 grosze. W tym momencie za jedno euro płacimy 4,5186 zł.

Wykres kursu euro do złotego EUR/PLN

Wykres kursu euro do polskiego złotego EUR/PLN

 

Kurs franka do złotego też 4 grosze niżej

Podobnie sytuacja wygląda w przypadku franka. Jeszcze w godzinach nocnych kurs CHF/PLN wynosił 4,32 zł. W ciągu dnia jednak uległ osłabieniu. Najmniej za jednego franka dzisiaj płaciliśmy 4,2684 zł. W tej chwili za jednego franka płacimy 4,2758 zł.

Wykres kursu franka do złotego CHF/PLN

Wykres kursu franka do polskiego złotego CHF/PLN

 

Kurs dolara do złotego poniżej 4,15 zł

Kurs  dolara do złotego (USD/PLN) spadł dzisiaj o 9 groszy. Dzisiejsze maksimum w godzinach nocnych z poniedziałku na wtorek wyniosło 4,2301 zł. Najmniej natomiast za jednego dolara dzisiaj płaciliśmy 4,1388 zł. W tym momencie kurs USD/PLN wynosi 4,1441 zł.

Wykres kursu dolara do złotego USD/PLN

Wykres kursu dolara do polskiego złotego USD/PLN

 

Kurs funta do złotego dalej spada

Kurs funta do złotego (GBP/PLN) osłabia się już trzeci dzień z rzędu. Jeszcze we wczesnych godzinach rannych kształtował się w okolicach 5,17 zł.  W ciągu dnia osunął się w dół o 5 groszy. W tej chwili za jednego funta płacimy 5,1137 zł.

Według ostatnich informacji premier Wielkiej Brytanii – Boris Johnson wciąż przebywa w szpitalu na oddziale intensywnej terapii. Zgodnie z oświadczeniem rzecznika rządu, premier jest w stanie stabilnym, nie ma zapalenia płuc i jest w dobrym nastroju.

Wykres kursu funta do złotego GBP/PLN

Wykres kursu funta do polskiego złotego GBP/PLN

 

Jeżeli chcesz sprawdzić, ile aktualnie złotych zapłacisz za wymianę swoich walut, skorzystaj z naszego kalkulatora walutowego.  

 

Dzisiejszy dzień obfitował w dane ekonomiczne, które jednak nie były zbyt istotne dla rynków.

O godzinie 7.45 opublikowano dane dotyczące stopy bezrobocia w Szwajcarii w marcu. Bez korekty z tytułu wahań sezonowych wyniosła ona 2,9%. Okazała się nieco wyższa niż prognoza na poziomie 2,8%. W poprzednim miesiącu wyniosła 2,5%. Stopa bezrobocia w marcu z uwzględnieniem wahań sezonowych wyniosła natomiast 2,8%, co było zgodne z prognozą. Poprzedni odczyt wynosił 2,6%.

O godzinie 8 poinformowano, że produkcja przemysłowa w Niemczech w lutym wzrosła o 0,3% m/m. Prognoza zakładała spadek o 0,9%. W poprzednim miesiącu wzrost wyniósł 3,2%.

O godzinie 9.30 podano dane z Wielkiej Brytanii. Indeks cen domów Halifax wzrósł o 3% r/r. Według poprzedniego odczytu wzrost wynosił 2,8%. Wskaźnik cen nieruchomości w marcu pozostał bez zmian m/m. Prognoza zakładała wzrost o 0,1%.

O godzinie 16 podano dane z USA dotyczące miejsc pracy dzięki turystyce w lutym. Było ich 6,882 mln wobec prognozy 6,6 mln. Poprzedni odczyt wyniósł 7,012 mln.

Notowania: EURPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURPLN/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk