• Odbierz prezent
kurs euro kurs funta kurs franka kurs dolara euro frank dolar funt

Jak obecnie kształtują się kursy euro, franka, funta i dolara w stosunku do złotego? Ile złotych zapłacimy za poszczególne waluty w czwartek wieczorem?

 

Kurs euro do złotego

Kurs euro do złotego (EUR/PLN) w czwartek uległ lekkiemu osłabieniu. Najwięcej za jedno euro dzisiaj płaciliśmy 4,6047 zł, a najmniej 4,5589 zł. W tym momencie kurs EUR/PLN wynosi 4,5713 zł.

Wykres kursu euro do złotego EUR/PLN

Wykres kursu euro do polskiego złotego EUR/PLN 

 

Kurs franka względem polskiej waluty

Kurs franka do złotego (CHF/PLN) jeszcze nad ranem sięgał 4,35 zł. Przez większą część dnia ulegał jednak lekkiemu obniżeniu. Najmniej za jednego franka dzisiaj płaciliśmy 4,3159 zł. W tej chwili kurs CHF/PLN wynosi 4,3288 zł.

Wykres kursu franka do złotego CHF/PLN

Wykres kursu franka do polskiego złotego CHF/PLN 

 

Kurs funta wobec złotówki

Przez większą część dnia kurs funta do złotego (GBP/PLN) oscylował w okolicach 5,20-521 zł, jednak w godzinach wieczornych znów wspiął się górę. Najmniej za jednego funta dzisiaj płaciliśmy5,1864 zł, a najwięcej 5,2356 zł. W tym momencie kurs GBP/PLN wynosi 5,2232 zł.

Wykres kursu funta do złotego GBP/PLN

Wykres kursu funta do polskiego złotego GBP/PLN 

 

Kurs dolara do złotego

Kurs dolara do złotego (USD/PLN) w pierwszej połowie dzisiejszego dnia uległ obniżeniu do poziomu 4,1788 zł, po czym zaczął kontynuować swój rajd w górę. Najwięcej za jednego dolara dzisiaj płaciliśmy 4,2281 zł. W tym momencie kurs USD/PLN wynosi 4,2143 zł.

Dzisiaj o godzinie 14.30 poznaliśmy dane z amerykańskiego rynku pracy. W ubiegłym tygodniu liczba nowych bezrobotnych składających wniosek o zasiłek wyniosła 6,648 mln wobec szacowanych 3,763 mln. Jest to rekordowy wzrost liczby bezrobotnych w USA.

Wykres kursu dolara do złotego USD/PLN

Wykres kursu dolara do polskiego złotego USD/PLN 

 

Jeżeli chcesz sprawdzić, ile aktualnie złotych zapłacisz za wymianę swoich walut, skorzystaj z naszego kalkulatora walutowego. 

Notowania: EURPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURPLN/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk