• Sklep
  • Odbierz prezent
Euro, funt, dolar, frank w ostatnie sesje lutego. Sprawdzamy wydarzenia ekonomiczne

Przed nami ostatnie sesje lutego. W czwartek zakończymy drugi miesiąc roku. Roku, który rozpoczął się niezwykle ciekawie. Do kolejnego tygodnia kursy walut przystąpią na fali osłabiającego się kursu złotego. Kurs funta GBPPLN ponownie spróbuje zaatakować barierę 5 złotych. Kurs euro EURPLN może przełamać 4.34 złotego. Kurs franka oraz kurs dolara powinny przebić ostatnie wierzchołki. Sprawdźmy jak będą wyglądały najważniejsze wydarzenia dla kursów walut na kolejne sesje.

 24 lutego kurs euro funta dolar frank

Kursy zamknięcia dla euro, dolara, funta oraz franka

Kurs dolara USDPLN - najważniejsze wydarzenia ze Stanów Zjednoczonych w przyszłym tygodniu

Sesja poniedziałkowa, 25 lutego, pozbawiona będzie istotnych odczytów z USA. Dopiero we wtorek poznamy pierwsze dane, które mogą wpłynąć na kurs dolara USDPLN. O godzinie 14:30 poznamy zezwolenia na budowę. Godzina 16:00 to kolejne dwa odczyty. Poznamy wskaźnik zaufania konsumentów wg Conference Board oraz zeznanie Prezesa Fed, Pana Powella. W środę, 27 lutego, kolejne 4 istotne dla dolara odczyty. O godzinie 14:15 raport dotyczący zmiany pozarolniczego zatrudnienia ADP. To bardzo ważne dane, które uważane są za wskaźnik wyprzedzający raport NFP. O 14:30 poznamy bazowe zamówienia środków trwałych. Godzina 16:00 to czas na publikacje indeksu podpisanych umów kupna domów . Ostatnie dane w środę dotyczyć będą zapasów ropy naftowej. W czwartek poznamy PKB w ujęciu kwartalnym w USA. W pierwszą sesję marca, w piątek, poznamy wskaźnik ISM dla przemysłu. Biorąc pod uwagę ilość ważnych danych z USA kolejne 5 sesji może wyglądać ciekawie dla kursu dolara do złotego USDPLN.

 Kurs dolara najważniejsza USDPLN

Ważne dane dla dolara do złotego USDPLN w nadchodzącym tygodniu handlowym

Kurs funta GBPPLN w nadchodzącym tygodniu. Liczba danych nie zachwyca

Na 5 sesji nadchodzącego tygodnia zaledwie podczas 2 będziemy świadkami istotnych wydarzeń ekonomicznych. We wtorek będzie miało miejsce posiedzenie w sprawie raportów na temat inflacji. W piątek, 1 marca, o godzinie 10:30 opublikowany zostanie wskaźnik PMI dla przemysłu. To oczywiście zaplanowane w kalendarium ekonomicznym wydarzenia, natomiast w  tym tygodniu możemy spodziewać się politycznej rozgrywki związanej z Brexitem. Najprawdopodobniej na kurs funta wpływ będą miały dwa głosowania w Izbie Gmin. 27 lutego oraz 28 lutego. Przy czym w ostatni dzień lutego głosowanie powinno dotyczyć przejęcia negocjacji Brexitowych przez Parlament.

 Ważne dane dla kursu funta

Najważniejsze wydarzenia tygodnia, które wpłyną na kurs funta GBPPLN

Kurs euro oraz frank praktycznie bez danych

Dla kursu euro oraz franka zapowiada się stosunkowo nudny tydzień. Ze Szwajcarii nie poznamy żadnych istotnych odczytów. Dla kursu euro sytuacja jest tylko trochę lepsza. Poznamy jeden istotny odczyt. W piątek, 1 marca, opublikowany zostanie wskaźnik CPI dla strefy euro. To tylko jedna publikacja, która może wpłynąć na kurs euro.

 Wydarzenia ekonomiczne kurs euro w nadchodzącym tygodniu

Dane istotne dla kursu euro do złotego EURPLN


Zespół FXMAG

Portal i jedyny w Polsce magazyn Inwestora Indywidualnego. FXMAG wspiera swoich czytelników, zapewniając dostęp do szerokiej bazy edukacyjnej i na bieżąco informując o najważniejszych wydarzeniach rynkowych i gospodarczych z zakresu rynku Forex, akcji, kryptowalut oraz inwestycji alternatywnych. 

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk