• Odbierz prezent
Euro (EUR) po 4,53 PLN. Dolar (USD) nad 3,86 złotego. Frank (CHF) blisko 4,20 zł. Kursy walut na rynku Forex

Poranny, środowy handel na rynku FX przynosi mocniejszego eurodolara oraz odbicie na wycenie PLN. Złoty kwotowany jest następująco: 4,5314 PLN za euro (EUR), 3,8617 PLN wobec dolara amerykańskiego (USD), 4,1969 PLN względem franka szwajcarskiego (CHF) oraz 4,9588 PLN w relacji do funta szterlinga (GBP). Rentowności polskiego długu wynoszą 1,294% w przypadku obligacji 10-letnich.

Ostatnie godziny obrotu na rynku walutowym przyniosły wyczekiwane odbicie PLN w ślad za zwyżką eurodolara. Złoty odbił z okolic 4,59 EUR/PLN do ok. 4,5266 PLN. Lekki spadek wyceny dolara pozwolił na „złapanie oddechu” na części walut EM, w tym PLN. Na „rynkowej wokandzie” pozostaje jednak temat powiązania dostępu do funduszy EU (m.in. odbudowy) z zasadami praworządności. KE opublikuje dzisiaj raporty nt. przestrzegania zasad państwa prawa we wszystkich 27 krajach UE. Wśród krajów mogących zostać dotkniętych takimi obostrzeniami wymieniana jest Polska i Węgry (stąd najpewniej ostatniej słabsze zachowanie PLN i HUF). Globalnie inwestorzy czekali na debatę Trump-Biden. Ostatecznie jednak konfrontacja zmieniła się w nieskładny festiwal wzajemnych uszczypliwości, stąd ograniczony wpływ na rynek.

W trakcie dzisiejszej sesji brak jest istotniejszych wskazań makro z rynku krajowego. NBP poda dane dot. obrotów bieżących za II kw., a MF poinformuje o podaży długu. Na szerokim rynku warto bliżej przyjrzeć się wystąpieniu C. Lagarde z EBC, raportowi ADP oraz fin. odczytowi PKB dla USA.

Z rynkowego punktu widzenia obserwujemy korektę wzrostową ostatniego osłabienia PLN. Od jej zasięgu zależeć będzie czy ostatnie wydarzenia wokół złotego to jedynie lokalne wybicie z konsolidacji ograniczonej zmienności czy może istotniejszy trend podażowy.

Nota prawna

Notowania: EURPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURPLN/

Konrad Ryczko

Makler Papierów WartościowychWydział Analiz RynkowychDom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk