• Odbierz prezent
Euro (EUR), funt (GBP) i frank (CHF) umacniają się. Dolar (USD) obrywa, a jen (JPY) jeszcze bardziej

We wtorek dolar amerykański (USD) osłabia się względem wszystkich głównych walut, z wyjątkiem jena japońskiego (JPY). Jak kształtują się kursy walut na rynku Forex wieczorową porą? Jak prezentują się główne pary walutowe?

 

We wtorek rano podano dane z Niemiec i Szwajcarii, dotyczące inflacji. Wskaźnik CPI w Niemczech w grudniu wyniósł 0,5% m/m, co było zgodne z oczekiwaniami rynku. Poprzedni odczyt wynosił -0,8%. W ujęciu rocznym spadek wyniósł 0,3%, co było zgodne z prognozą. Wskaźnik cen dóbr produkcyjnych (PPI) w Szwajcarii w grudniu wyniósł 0,5% m/m. Poprzedni odczyt wynosił -0,1%. O godzinie 11 poznaliśmy dane dotyczące nastrojów ekonomicznych. Nastroje ekonomiczne w Niemczech w styczniu wypadły lepiej niż się spodziewano. Główny wskaźnik Nastroju Ekonomicznego ZEW wyniósł 61,8 pkt wobec prognozy 60 pkt. Indeks ZEW w Strefie Euro wypadł lepiej od poprzedniego odczytu i wyniósł 58,3 pkt. Dla porównania poprzedni odczyt wynosił 54,4 pkt.

 

Kurs euro do dolara (EUR/USD)

W dzisiejszym dniu od rana euro umacnia się względem dolara. Za jedno euro najmniej płacono 1,2074 USD w godzinach nocnych, a najwięcej 1,2145 USD przed godziną 16. Po godzinie 19 kurs euro do dolara (EUR/USD) wynosi 1,2123, co stanowi wzrost o 0,37% względem wczorajszego poziomu zamknięcia.

 Wykres kursu euro do dolara EUR/USD

Wykres kursu euro do dolara EUR/USD

 

Kurs funta do dolara (GBP/USD)

Kurs funta do dolara (GBP/USD) też dzisiaj pnie się w górę. Za jednego funta najmniej płacono 1,3578 USD w godzinach nocnych. Po godzinie 19 kurs GBP/USD znajduje się na swym dzisiejszym maksimum i wynosi 1,3624. Tym samym funt brytyjski zyskuje 0,31% wobec amerykańskiej waluty.

 Wykres kursu funta do dolara GBP/USD

Wykres kursu funta do dolara GBP/USD

 

Kurs dolara do franka (USD/CHF)

Frank szwajcarski też lekko umacnia się względem dolara. Kurs dolara do franka (USD/CHF) najwięcej wynosił 0,8916 po godzinie 8, a najmniej 0,8864 około godziny 15. Po godzinie 19 kurs USD/CHF wynosi 0,8888. Tym samym dolar traci 0,21% względem szwajcarskiej waluty.

 Wykres kursu dolara do franka USD/CHF

Wykres kursu dolara do franka USD/CHF

 

Kurs dolara do jena (USD/JPY)

Jen japoński (JPY) natomiast osłabia się dzisiaj względem dolara amerykańskiego. Za jednego dolara najmniej płacono 103,65 JPY w godzinach nocnych, a najwięcej 104,08 JPY po godzinie 8. Po godzinie 19 kurs dolara do jena (USD/JPY) wynosi 103,88. Tym samym kurs dolara do jena (USD/JPY) jest notowany o 0,18% względem poprzedniego poziomu odniesienia.

 Wykres kursu dolara do jena USD/JPY

 Wykres kursu dolara do jena USD/JPY

 

Notowania: EURUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURUSD/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk