• Odbierz prezent
Euro, dolar, frank i funt na rynku Forex w czwartek wieczorem

W czwartek tradycyjnie napłynęły na rynek dane z amerykańskiego rynku pracy. Poznaliśmy również stopę bezrobocia w Szwajcarii. Jak kształtują się kursy walut wieczorową porą?

 

W godzinach nocnych napłynęły dane dotyczące cen nieruchomości w Wielkiej Brytanii. Bilans cen nieruchomości wg RICS we wrześniu okazał się wyższy niż się spodziewano (61% wobec prognozy 40%).

O godzinie 7.45 podano dane ze Szwajcarii. Stopa bezrobocia we wrześniu bez uwzględnienia wahań sezonowych wyniosła 3,2% wobec prognozy 3,3%, a z ich uwzględnieniem 3,3% wobec prognozy 3,4%.

O godzinie 8 poznaliśmy dane z Niemiec. Bilans handlowy w sierpniu wyniósł 15,7 mld wobec prognozy 18,2 mld.

O godzinie 14.30 tradycyjnie napłynęły dane z amerykańskiego rynku pracy. Liczba wniosków o zasiłek dla bezrobotnych okazała się niższa niż się spodziewano i wyniosła 10,976 mln wobec prognozy 11,4 mln. Liczba zadeklarowanych wstępnych bezrobotnych natomiast okazała się wyższa od prognozy i wyniosła 840 wobec spodziewanych 820 tys.

 

Kurs euro do dolara (EUR/USD)

Po godzinie 19 kurs euro do dolara (EUR/USD) oscyluje w okolicach wczorajszego poziomu zamknięcia i wynosi 1,1754. Najwięcej za jedno euro płacono 1,1781 USD w godzinach porannych, a najmniej 1,1733 USD po godzinie 16.

 Wykres kursu euro do dolara EUR/USD

Wykres kursu euro do dolara EUR/USD

 

Kurs dolara do franka (USD/CHF)

Podobnie sytuacja wygląda w przypadku franka. Kurs dolara do franka (USD/CHF) najmniej wynosił 0,9157 po godzinie 8, a najwięcej 0,9197 przed godziną 16. Po godzinie 19 kurs USD/CHF znajduje się w okolicach poprzedniego poziomu odniesienia i wynosi 0,9176.

 Wykres kursu dolara do franka USD/CHF

Wykres kursu dolara do franka USD/CHF

 

Kurs funta do dolara (GBP/USD)

Po godzinie 19 kurs funta do dolara (GBP/USD) jest notowany na lekkim plusie o 0,20% względem poprzedniego poziomu odniesienia. Najwięcej za jednego funta płacono 1,2970 USD około godziny 10, a najmniej 1,2891 USD przed godziną 13.

Wykres kursu funta do dolara GBP/USD

Wykres kursu funta do dolara GBP/USD 

 

Jeżeli chcesz wymienić swoje waluty, koniecznie skorzystaj z naszego kalkulatora walutowego

Notowania: USDCHF

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USDCHF/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk