• Odbierz prezent
euro dolar frank funt złoty

Jak kształtują się kursy walut wieczorową porą? Ile złotych zapłacimy za euro, dolara, franka i funta na rynku walutowym Forex?

 

Kurs euro względem polskiego złotego (EUR/PLN)

W poniedziałek euro traci względem polskiego złotego. Najwięcej za jedno euro płacono 4,4149 zł w godzinach nocnych. Po godzinie 19 kurs euro do złotego (EUR/PLN) wynosi 4,3968 zł, co stanowi dzisiejsze minimum. Tym samym euro traci 0,36% względem polskiej waluty.

 Kurs euro do złotego EUR/PLN

Wykres kursu euro do polskiego złotego EUR/PLN

 

Kurs franka do złotówki (CHF/PLN)

Frank też dzisiaj zniżkuje względem polskiego złotego. Po godzinie 19 kurs franka do złotego (CHF/PLN) wynosi 4,09 zł, co stanowi spadek o 0,26% względem poprzedniego poziomu zamknięcia. Najwięcej za franka płacono 4,1053 zł w godzinach nocnych, a najmniej 4,0767 zł około godziny 15.

 Kurs franka do złotego CHF/PLN

Wykres kursu franka do polskiego złotego CHF/PLN

 

Kurs dolara wobec polskiej waluty (USD/PLN)

Po godzinie 19 kurs dolara do złotego (USD/PLN) oscyluje w okolicach piątkowego poziomu odniesienia. W tym momencie dolar kosztuje 3,7415 zł. Najwięcej za dolara płacono 3,7529 zł w godzinach rannych, a najmniej 3,7309 zł około godziny 16.

 Kurs dolara do złotego USD/PLN

Wykres kursu dolara do polskiego złotego USD/PLN

 

Kurs funta wobec złotego (GBP/PLN)

Po godzinie 19 kurs funta do złotego (GBP/PLN) jest notowany na symbolicznym plusie o 0,10% względem poprzedniego poziomu odniesienia. W tym momencie kurs GBP/PLN wynosi 4,8949 zł. Za jednego funta najmniej płacono 4,8762 zł około godziny 13, a najwięcej 4,9003 zł przed godziną 18.

 Kurs funta do złotego GBP/PLN

Wykres kursu funta do polskiego złotego GBP/PLN

 

Jeżeli chcesz sprawdzić aktualne kursy walut, skorzystaj z naszego kalkulatora walutowego

 

Co wpłynęło na kursy walut w poniedziałek?

O godzinie 7.45 poznaliśmy dane z rynku pracy w Szwajcarii, które wypadły lepiej od oczekiwań. Stopa bezrobocia w lipcu bez uwzględniania wahań sezonowych wyniosła 3,2% wobec prognozy 3,4%. Stopa bezrobocia z uwzględnieniem wahań sezonowych wyniosła 3,3% wobec spodziewanych 3,6%.

O godzinie 10.30 podano sierpniowy wskaźnik nastrojów inwestorów wg Sentix w Strefie Euro. Wyniósł on -13,4 pkt wobec prognozy -15,1 pkt.

O godzinie 16 napłynęły dane z USA. Liczba miejsc pracy dzięki turystyce w czerwcu wyniosła 5,889 mln. Poprzedni odczyt wynosił 5,371 mln.

 

Notowania: EURPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURPLN/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk