• Odbierz prezent
kurs euro kurs funta kurs franka kurs dolara kurs złotego kurs korony czeskiej

Główne waluty dzisiaj lekko zyskują względem złotego, jedynie funt jest notowany na minusie. Korona czeska też dzisiaj zyskuje wobec polskiej waluty. Ile kosztują euro, dolar, frank, funt i korona czeska w piątek po południu?

 

Kurs euro do złotego (EUR/PLN)

W godzinach popołudniowych kurs euro do złotego (EUR/PLN) lekko zyskuje. Za jedno euro najmniej płacono 4,4426 zł po godzinie 8. Po godzinie 16 euro kosztuje 4,4631 zł, co stanowi dzisiejsze maksimum. W tym momencie euro zyskuje 0,31% względem złotego.

 Wykres kursu euro do złotego EUR/PLN

Wykres kursu euro do polskiego złotego EUR/PLN

 

Kurs franka względem złotówki (CHF/PLN)

Po godzinie 16 kurs franka względem złotego (CHF/PLN) też zyskuje 0,31%. W tej chwili frank kosztuje 4,1869 zł, co stanowi dzisiejsze maksimum. Najmniej za jednego franka płacono 4,1669 zł po godzinie 8.

 Wykres kursu franka do złotego CHF/PLN

Wykres kursu franka do polskiego złotego CHF/PLN

 

Kurs dolara do złotego (USD/PLN)

Po godzinie 16 kurs dolara do złotego (USD/PLN) jest notowany na symbolicznym plusie o 0,14%. Najwięcej za dolara płacono 3,9825 po godzinie 12, a najmniej 3,9545 zł około godziny 15. W tym momencie dolar kosztuje 3,9770 zł.

 Wykres kursu dolara do złotego USD/PLN

Wykres kursu dolara do polskiego złotego USD/PLN

 

Kurs funta wobec polskiej waluty (GBP/PLN)

Kurs funta do złotego (GBP/PLN) dzisiaj lekko traci. Najwięcej za jednego funta płacono 4,9407 zł około godziny 8, a najmniej 4,9070 zł około godziny 15. Po godzinie 16 kurs GBP/PLN wynosi 4,9240 zł, co stanowi spadek o 0,18% względem wczorajszego poziomu zamknięcia na rynku walutowym Forex.

 Wykres kursu funta do złotego GBP/PLN

Wykres kursu funta do polskiego złotego GBP/PLN

 

Kurs korony czeskiej do złotego (CZK/PLN)

Kurs korony czeskiej dzisiaj lekko zyskuje wobec złotego. Korona czeska najmniej kosztowała 0,1664 zł po godzinie 8, a najwięcej 0,1675 zł około godziny 16. W tym momencie kurs korony czeskiej do złotego (CZK/PLN) zyskuje 0,28%.

 Wykres kursu korony czeskiej do złotego CZK/PLN

Wykres kursu korony czeskiej do polskiego złotego CZK/PLN

 

Co wpłynęło na kursy walut w piątek?

O godzinie 8 napłynęły dane z Wielkiej Brytanii. Sprzedaż detaliczna w maju wzrosła o 12% m/m wobec spodziewanego wzrostu o 5,7%. W ujęciu rocznym spadek wyniósł 13,1%, co było lepszym wynikiem od prognozowanego spadku o 17,1% r/r. Bazowa sprzedaż detaliczna w maju wzrosła o 10,2% m/m wobec prognozy wzrostu o 4,5%. W ujęciu rocznym spadek wyniósł 9,8% wobec spodziewanego spadku o 14,4%.

W tym samym czasie poznaliśmy dane z Niemiec. Wskaźnik cen dóbr produkcyjnych PPI w maju uległ obniżeniu o 0,4% m/m wobec prognozy -0,3%. W ujęciu rocznym wskaźnik PPI spadł o 2,2% wobec spodziewanego spadku o 2,1%.

O godzinie 10 podano dane z polskiej gospodarki. Produkcja przemysłowa w maju spadła o 17% r/r. Prognoza zakładała spadek o 16,8% r/r. Majowy wskaźnik PPI uległ obniżeniu o 1,5% r/r, co było zgodne z prognozą.

Czytaj także: Kurs złotego- jak reaguje PLN w dniu danych o produkcji przemysłowej i PPI. Kurs dolara, euro, franka i funta

Poznaliśmy dzisiaj kolejne dane z polskiej gospodarki za maj: Produkcja przemysłowa (r/r): -17,0% (prognoza: -16,8%; poprzednio: -24,6%) Wskaźnik PPI (r/r): -1,5% (prognoza: -1,5%; poprzednio: -1,3%) Na rynku walutowym mamy do czynienia ze stabilizacją notowań polskiego złotego względem głównych .. Czytaj
Kurs złotego- jak reaguje PLN w dniu danych o produkcji przemysłowej i PPI. Kurs dolara, euro, franka i funta

Notowania: EURPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURPLN/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk