• Odbierz prezent
Euro, dolar, frank, funt i korona czeska na rynku walutowym Forex. Ile złotych (PLN) zapłacimy za EUR, USD, CHF, GBP i CZK 11 lutego?

W czwartek polski złoty lekko osłabia się względem pozostałych walut. Ile złotych zapłacimy za euro, dolara, franka, funta i koronę czeską w godzinach popołudniowych?

 

W czwartek o godzinie 14.30 tradycyjnie na rynek napłynęły dane z amerykańskiego rynku pracy. Wypadły słabiej od oczekiwań. Liczba wniosków o zasiłek dla bezrobotnych wyniosła 4,545 mln wobec spodziewanych 4,49 mln. Liczba zadeklarowanych wstępnych bezrobotnych wyniosła 793 tys. wobec prognozy 757 tys.

 

Kurs euro do polskiego złotego (EUR/PLN)

W czwartek euro lekko umacnia się względem złotówki. Po godzinie 17 kurs euro do złotego (EUR/PLN) jest notowany na plusie o 0,20% względem wczorajszego poziomu zamknięcia i wynosi 4,50 zł. Za jedno euro najmniej płacono 4,4914 zł w godzinach nocnych, a najwięcej 4,5076 zł przed godziną 12 w południe.

 Wykres kursu euro do złotego EUR/PLN

Wykres kursu euro do polskiego złotego EUR/PLN

 

Kurs dolara względem złotówki (USD/PLN)

Po godzinie 17 kurs dolara do złotego (USD/PLN) jest notowany na symbolicznym plusie o 0,09% względem poprzedniego poziomu odniesienia. W tym momencie dolar kosztuje 3,7087 zł. Największa zmienność na kursie USD/PLN panowała we wczesnych godzinach popołudniowych, kiedy za jednego dolara najwięcej płacono 3,7179 zł po godzinie 12, a najmniej 3,7005 zł około godziny 14.

 Wykres kursu dolara do złotego USD/PLN

Wykres kursu dolara do polskiego złotego USD/PLN

 

Kurs franka wobec polskiej waluty (CHF/PLN)

Podobnie sytuacja wygląda w przypadku franka szwajcarskiego. Po godzinie 17 kurs franka do złotego (CHF/PLN) jest notowany na symbolicznym plusie o 0,07% względem poprzedniego poziomu odniesienia i wynosi 4,1647 zł. Frank najwięcej kosztował 4,1749 zł, a najmniej 4,1608 zł około godziny 14.

 Wykres kursu franka do złotego CHF/PLN

Wykres kursu franka do polskiego złotego CHF/PLN

 

Kurs funta do złotego (GBP/PLN)

Po godzinie 17 kurs funta do złotego (GBP/PLN) oscyluje w okolicach poprzedniego poziomu odniesienia i wynosi 5,1249 zł. W dzisiejszym dniu za funta najwięcej płacono 5,1396 zł, a najmniej 5,1212 zł.

 Wykres kursu funta do złotego GBP/PLN

Wykres kursu funta do polskiego złotego GBP/PLN

 

Kurs korony czeskiej do polskiego złotego (CZK/PLN)

Korona czeska powoli, jednak systematycznie zyskuje względem złotego. Po godzinie 17 za jedną koronę czeską płacimy 0,1746 zł, co stanowi wzrost o 0,18% względem poprzedniego poziomu odniesienia. Korona czeska najmniej kosztowała 0,1739 zł w godzinach nocnych, a najwięcej 0,1749 zł przed godziną 17.

 Wykres kursu korony czeskiej do złotego CZK/PLN

Wykres kursu korony czeskiej do polskiego złotego CZK/PLN

 

Jeżeli chcesz wymienić swoje funty, dolary, franki lub korony - koniecznie skorzystaj z naszego kalkulatora walutowego.

Notowania: EURPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURPLN/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk