• Odbierz prezent
Euro, dolar, frank, funt i korona czeska. Kursy walut po weekendzie

Poniedziałkowa sesja na rynku Forex nie pozwala złotemu odrobić strat. Dolar lekko umacnia się względem polskiej waluty. Najciekawszą dzisiaj walutą jest korona czeska, która zyskuje względem złotego, osiągając okrągły poziom 0,17 zł.

 

Kurs euro do polskiego złotego (EUR/PLN)

Poniedziałek nie przyniósł wiele nowego dla kursu złotego. Po godzinie 19 kurs euro do złotego (EUR/PLN) oscyluje w okolicach piątkowego poziomu zamknięcia i wynosi 4,6105 zł. Najwięcej za jedno euro płacono 4,6169 zł w godzinach porannych, a najmniej 4,5912 zł przed godziną 17.

 Wykres kursu euro do złotego EUR/PLN

Wykres kursu euro do polskiego złotego EUR/PLN

 

Kurs franka do złotego (CHF/PLN)

Podobnie sytuacja wygląda w przypadku franka szwajcarskiego. Po godzinie 19 kurs franka do złotego (CHF/PLN) również znajduje się w okolicach poprzedniego poziomu odniesienia. W tym momencie wynosi 4,3096 zł. Frank najwięcej kosztował 4,3256 zł w godzinach porannych, a najmniej 4,2915 zł przed godziną 17.

 Wykres kursu franka do złotego CHF/PLN

Wykres kursu franka do polskiego złotego CHF/PLN

 

Kurs funta względem polskiej waluty (GBP/PLN)

Nie inaczej sytuacja wygląda w przypadku brytyjskiej waluty. Po godzinie 19 kurs funta do złotego (GBP/PLN) jest notowany na symbolicznym minusie o 0,14% względem piątkowego poziomu zamknięcia. W tej chwili funt kosztuje 5,1144 zł. Za jednego funta najwięcej płacono 5,1253 zł w godzinach nocnych, a najmniej 5,0899 zł około godziny 10.

 Wykres kursu funta do złotego GBP/PLN

Wykres kursu funta do polskiego złotego GBP/PLN

 

Kurs dolara wobec złotówki (USD/PLN)

Dolar natomiast lekko zyskuje względem polskiej waluty. Po godzinie 19 kurs dolara do złotego (USD/PLN) wynosi 3,9655 zł, co stanowi wzrost o 0,27% względem poprzedniego poziomu zamknięcia. Najwięcej dolar kosztował 3,9713 zł przed godziną 10, a najmniej 3,9450 zł po godzinie 16.

 Wykres kursu do lara do złotego USD/PLN

Wykres kursu dolara do polskiego złotego USD/PLN

 

Kurs korony czeskiej do złotego (CZK/PLN)

Korona czeska, która od dłuższego czasu powoli, ale systematycznie umacnia się względem złotego, kosztuje już równe 0,17 zł na rynku walutowym. Tym samym korona czeska zyskuje dzisiaj 0,53% względem polskiego złotego. Po raz ostatni taki kurs miał miejsce w marcu. Kurs korony czeskiej do złotego najmniej dzisiaj wynosił 0,1687 zł do południa, a po godzinie 19 wynosi 0,17 zł, co stanowi dzisiejsze maksimum.

Wykres kursu korony do złotego CZK/PLN

Wykres kursu korony czeskiej do polskiego złotego CZK/PLN

 

Jeżeli chcesz sprawdzić aktualne kursy walut, koniecznie skorzystaj z naszego kalkulatora walutowego

Notowania: EURPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURPLN/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk