• Odbierz prezent
kurs euro kurs dolara kurs funta kurs franka kurs złotego kurs korony czeskiej

Jak kształtują się kursy walut na rynku Forex wieczorową porą w środę? Ile złotych zapłacimy za euro, dolara, franka, funta i koronę czeską?

 

Kurs dolara do polskiego złotego (USD/PLN)

W godzinach wieczornych najwięcej się dzieje na kursie dolara. O godzinie 20 ogłoszono decyzję FOMC w sprawie stóp procentowych w USA. Pozostały one na niezmienionym poziomie 0,25%. Kurs dolara zareagował spadkiem względem pozostałych walut, w tym także złotego.

Czytaj także: Poznaliśmy decyzję w sprawie stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych. Jak zachowuje się kurs dolara (EUR/USD)?

Stopy procentowe w Stanach Zjednoczonych są bardzo mocno śledzone przez inwestorów, ponieważ potrafią mocno zamieszać na rynkach finansowych. Jednak dzisiejsza decyzja w sprawie stóp procentowych okazała się być zgodna z oczekiwaniami. Stopy procentowe w Stanach Zjednoczonych pozostają na dotychczas.. Czytaj
Poznaliśmy decyzję w sprawie stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych. Jak zachowuje się kurs dolara (EUR/USD)?

Najwięcej za dolara płacono 3,7767 zł około godziny 14, a najmniej 3,7335 zł po godzinie 20 w reakcji na decyzję FOMC. Po godzinie 21 dolar odrabia straty. W tym momencie kurs dolara do złotego (USD/PLN) wynosi 3,7507 zł, co stanowi spadek o 0,36% względem wczorajszego poziomu odniesienia.

Wykres kursu dolara do złotego USD/PLN

Wykres kursu dolara amerykańskiego do polskiego złotego USD/PLN 

 

Kurs euro do złotego (EUR/USD)

W godzinach wieczornych kurs euro do złotego (EUR/PLN) oscyluje w okolicach poziomu wczorajszego poziomu odniesienia. W tym momencie kurs EUR/PLN wynosi 4,4128 zł. Najwięcej za jedno euro płacono 4,4265 zł około godziny 14, a najmniej 4,4065 zł po godzinie 20.

 Wykres kursu euro do złotego EUR/PLN

Wykres kursu euro do polskiego złotego EUR/PLN 

 

Kurs franka względem złotówki (CHF/PLN)

Po godzinie 21 stagnacja panuje też na kursie franka do złotego (CHF/PLN). W tym momencie kurs CHF/PLN jest notowany w okolicach wczorajszego poziomu odniesienia i wynosi 4,1014 zł. Najwięcej za franka płacono 4,1133 zł w godzinach nocnych, a najmniej 4,0933 około godziny 20.

 Wykres kursu franka do polskiego złotego CHF/PLN

Wykres kursu franka szwajcarskiego do polskiego złotego CHF/PLN 

 

Kurs funta wobec polskiej waluty (GBP/PLN)

Po godzinie 21 kurs funta do złotego (GBP/PLN) też oscyluje w okolicach wczorajszego poziomu zamknięcia. W tym momencie kurs GBP/PLN wynosi 4,8621 zł. W dzisiejszym dniu funt najmniej kosztował 4,8541 zł do południa, a najwięcej 4,8954 około godziny 14.

 Wykres kursu funta do złotego GBP/PLN

Wykres kursu funta brytyjskiego do polskiego złotego GBP/PLN 

 

Kurs korony czeskiej do polskiego złotego (CZK/PLN)

Korona czeska dzisiaj zyskuje względem złotego. Korona czeska najmniej kosztowała 0,1676 zł do południa, a najwięcej 0,1687 po godzinie 20. Po godzinie 21 kurs korony czeskiej do złotego (CZK/PLN) wynosi 0,1681 zł, co stanowi wzrost o 0,17%.

Wykres kursu korony czeskiej do złotego CZK/PLN

Wykres kursu korony czeskiej do polskiego złotego CZK/PLN 

 

Jeżeli chcesz sprawdzić aktualne kursy walut, skorzystaj z naszego kalkulatora walutowego

Notowania: USDPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USDPLN/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk