• Odbierz prezent
Euro do dolara EUR/USD wciąż ma problemy z wypracowaniem większej zwyżki. Poranek na rynkach: 7.06.2019

Rynki finansowe są w spokojnym dryfie, gdyż inwestorzy wstrzymują decyzje w oczekiwaniu na raport z rynku pracy USA. W Chinach jest dzień wolny od handlu, ale mimo to komentarze z LBCh uderzyły w juana.

  • Prezes Ludowego Banku Chin Yi powiedział, że wojna handlowa ma przejściowo deprecjacyjny elekta na CNY, ale żaden poziom kursu juana nie jest ważniejszy od pozostałych. To stwierdzenie kłóci się z panującym na rynku przekonaniem, że USD/CNY będzie blokowany przed dalszymi wzrostami powyżej 7,00. Przy zamkniętym rynku onshore, offshore’owy kurs dolara do juana chińskiego USD/CNH wzrósł do 6,94 z 6,9250.
  • Reszta rynku FX jest względnie stabilna. EUR/USD wciąż ma problemy z wypracowaniem większej zwyżki po mniej gołębim niż oczekiwano przekazie EBC. USD/JPY śledzi odbicie indeksów giełdowych i wzrósł do 108,43. Ogólnie stabilizacja związana jest z wyczekiwaniem a kluczowe dane z USA – raport NFP. Rozczarowujący odczyt podsyci spekulacje o obniżkach stóp procentowych Fed.

Poranek na rynkach: 7.06.2019 - 1

Zmiana wartości walut G10 vs USD od początku dnia; Źródło: TMS NonStop

  • Na rynku akcji japoński Nikkei225 rośnie o 0,5 proc., kontynuując odreagowanie za S&P500 (+0,62 proc.).
  • Na rynku towarowym ropa naftowa jest fazie podkupywania dołów po ostatniej fali przeceny. WTI rośnie o 1,3 proc. do 53,3 USD/b. Złoto utknęło w range’u 1330035 USD/oz.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.


Konrad Białas

Główny Ekonomista TMS Brokers Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Odpowiedzialny za analizę fundamentalną walut G10 i rynków wschodzących. Zwycięzca rankingu Bloomberga na najtrafniejsze prognozy walutowe (Q32015) oraz laureat I miejsca w rankingu Pulsu Biznesu dla prognoz EUR/PLN, USD/PLN i CHF/PLN (marzec 2016 r.). Komentator wydarzeń ekonomicznych w telewizji i prasie

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk