• Sklep
  • Odbierz prezent
Euro do dolara EUR/USD rajem dla inwestorów trendów bocznych

Często wśród informacji, które przekazujemy podkreślamy jak ważna na rynkach finansowych jest zmienność. To ona powoduje, że nasz kapitał jest w stanie zarabiać więc niż chociażby na rynkowej lokacie. Są jednak inwestorzy, którzy potrafią wykorzystać rynkową niemoc i zarabiać na tendencjach bocznych. Dla tego typu traderów z pewnością rajem jest ostatnie kilka miesięcy na głównej parze walutowej EURUSD.

Analiza sytuacji na parze euro względem dolara

Cały czas wspominając o parze EURUSD mówimy o panującej tendencji spadkowej. Rzeczywiście kolejne dołki cenowe znajdują się na coraz to niższych poziomach sygnalizując tym samym występowanie niedźwiedziego trendu. Daje to złudne wrażenie, że otwarcie pozycji krótkiej jest jedynym słusznym zagraniem. Niestety inwestorzy średnioterminowi, którzy uwierzyli w kontynuacje trendu spadkowej trwającego od stycznia 2018 roku mogą czuć się zawiedzeni. Głębokość korekt po impulsach jest na tyle duża, że same zagrania na tzw. wybicia mogą generować tylko i wyłącznie straty. Wystarczy spojrzeć na ostatnie przełamanie istotnego wsparcia. Przełamanie 1.1174 pomimo tego, że wygenerowało sygnał do spadków było (jak się później okazało) dobrym komunikatem, ale tylko dla skalperów. Inwestorzy, którzy uwierzyli w spadki i dalej mają otwartą pozycje od tamtego momentu mają rosnącą na rachunku stratę, Jeżeli wytłumaczymy utrzymywanie takowej pozycji dłuższym horyzontem inwestycyjnym to sytuacja może być jeszcze gorsza, m.in. przez dodatkowy koszt jakim jest SWAP. Jeżeli już decydujemy si na zajęcie pozycji średnioterminowej warto sprawdzić czy ewentualne korekty nie są zbyt głębokie. Warto w tym celu posłużyć się strategią overbalance bądź wspomóc się wskaźnikami analizy technicznej takimi jak ADX lub oscylator stochastyczny.

Wykres euro do dolara interwał dzienny. Źródło tradingview

Wykres kursu euro względem dolara EURUSD na platformie tradingview.com

Po więcej komentarzy i analiz zapraszam na poniedziałkową transmisję LIVE. Start godzina 8:30.

Notowania: EURUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURUSD/

Dawid Augustyn

Redaktor naczelny FXMAG. Prezes zarządu InField Group, współtwórca projektu TradingDot. Od 2004 roku aktywny inwestor na rynkach finansowych. Propagator klasycznych metod inwestycyjnych, autor koncepcji Foolish Money. Transakcje i analizy Dawida możesz śledzić na TradingDot

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk