• Sklep
  • Odbierz prezent
Euro do dolara - czy to początek zmiany trendu?

Notowania głównej pary walutowej EURUSD już od 15 stycznia zmagają się z okolicami 1,1380, testując rejon ten łącznie czterokrotnie. Za każdym razem nadbity dołek był broniony przez stronę kupujących wspólną walutę. Niedźwiedzie również nie wykorzystały np. wypowiedzi przedstawicieli Europejskiego Banku Centralnego mówiących o tym, że dane makroekonomiczne są gorsze niż wcześniej zakładano.

 

Stąd też można zaobserwować dość silne wsparcie wraz z formacją przypominającą klin kończący oraz pokonanie linii trendu spadkowego.

FXMAG forex euro do dolara - czy to początek zmiany trendu? eurusd euro dolar eur/usd 1 

Dodatkowo notowania wyrysowały pierwszy wyższy szczyt. Jeśli euro faktycznie znalazło krótkoterminowe dno w relacji do dolara amerykańskiego, to potencjalnym zasięgiem dla odbicia może być strefa w rejonie 1,1461-1,1480. Dla strony popytowej sytuacja skomplikowałaby się, gdyby zostało pokonane wsparcie przy 1,1380.

 

Powyższy komentarz nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Został on sporządzony w celach informacyjnych i nie powinien stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Conotoxia Ltd. nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Conotoxia Ltd. jest zabronione.

Notowania: EURUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURUSD/

Daniel Kostecki

Główny Analityk Conotoxia Ltd. Absolwent ekonomii na Uniwersytecie Szczecińskim. Z rynkami finansowymi związany prywatnie od 2007 roku, a zawodowo od 2010. Laureat statuetki FxCuffs w kategorii Blog Roku oraz Osobowość Roku. Autor niezliczonej ilości komentarzy i analiz dotyczących sytuacji na rynkach finansowych oraz gość ogólnopolskich stacji telewizyjnych, prasy oraz radia.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk