• Sklep
  • Odbierz prezent
  • Sklep
  • Odbierz prezent
analiza EURGBP
Z artykułu dowiesz się:

- Jak wygląda obecna sytuacja na rynku EURGBP

Na parze EURGBP pojawiła się szansa na przedłużenie ostatniego ruchu korekcyjnego.

Po utworzeniu szczytów w okolicy poziomu 0,81 kurs EURGBP przeszedł w krótką konsolidację, po czym dynamicznie spadł do poziom 0,8. Tam utworzyła się formacja flagi, która właśnie została wybita dołem. Spadki na parze EURGBP nastąpiły po publikacji danych z Wielkiej Brytanii dotyczących inflacji. Pozytywna publikacja umocniła funta na wszystkich głównych parach.

Jak na razie rynek nie dał jeszcze czystego sygnału spadkowego, gdyż nie zostało wybite wsparcie na poziomie 0,7995. Właśnie dlatego z otwieraniem pozycji krótkich warto poczekać do przebicia tego poziomu.

Zasięg formacji zakłada minimalny ruch do poziomu 0,7908, ale po drodze znajdujemy silne wsparcie na poziomie 0,7939. Tam na przełomie marca i kwietnia rynek dwukrotnie testował poziom oporu. Teraz ta sama strefa może stać się wsparciem dla rynku, szczególnie dzięki temu, że wypada w pobliżu zniesienie 61,8% całego ruchu wzrostowego.

 

EURGBP - H1

FXMAG forex eurgbp może pogłębić korektę 1


Jakub Wilk

Content Manager i redaktor portalu FXMAG.PL. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk