• Sklep
  • Odbierz prezent
EURCHF - zbliżamy się do strefy podażowej
Z artykułu dowiesz się:

- Jak wygląda obecna sytuacja na rynku EURCHF

Dziś jedną z najsilniejszych walut na rynku jest euro. Z kolei inna z europejskich kluczowych walut - frank szwajcarski - prezentuje się dość słabo. Para walutowa łącząca obie te waluty zmierza właśnie w kierunku silnej strefy oporu. Kurs w ostatnim okresie zachowywał się bardzo technicznie stąd możemy oczekiwać, że najbliższa strefa oporu również będzie prze rynek respektowana.

Analizując ruchy kursu od momentu w którym na wykresie utworzył się punkt C (patrz wykres poniżej) widzimy, że rynek najpierw zareagował na opór w okolicy 1,1004 (50% zniesienia odcinka XA) a następnie znalazł wsparcie w poziomie 1,0958. Krótka konsolidacja pomiędzy tymi poziomami utworzyła formację flagi, która wraz z wybiciem poziomu oporu umożliwiła wyprowadzenie kolejnego silnego impulsu wzrostowego. Wkrótce później kurs zawrócił i testował poprzednią strefę oporu. Tym razem silniejsza okazała się strona popytowa. Odbicie od poziomu wsparcia wyprowadziło kurs na nowe lokalne szczyty i w tym momencie zbliżamy się do poziomu 1,1155. W tej strefie (jej dolne ograniczenie to poziom 1,1134) spodziewamy się mocnej reakcji podaży i możliwego ponownego testu poziomu 1,1004.

 

EURCHF - D1

FXMAG forex eurchf - zbliżamy się do strefy podażowej 1


Jakub Wilk

Content Manager i redaktor portalu FXMAG.PL. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk