• Odbierz prezent
analiza eurchf
Z artykułu dowiesz się:

- Jak wygląda obecna sytuacja na rynku EURCHF

Na rynku EURCHF cały czas obowiązuje sygnał słabości podaży, którym jest dywergencja ze wskaźnikiem MACD utworzona na poziomie najniższego dołka.

/Należy pamiętać, że sygnał słabości podaży nie jest przesłanką do otwierania pozycji długich a co najwyżej do zrezygnowania z pozycji krótkich do czasu przebicia ostatnich minimów. Sygnał słabości podaży może być jednak podstawą do otwierania pozycji długich w przypadku powstania sygnału wzrostowego ze względu na to, że uznajemy, iż trend spadkowy się wyczerpał, przez co nie otwieramy pozycji przeciwnej do głównego trendu/

Dzięki utworzonej dywergencji możemy rozważać sygnały wzrostowe na tym rynku, a takim jest potencjalna formacja klina. Zaletą formacji wyrysowanej na poniższym wykresie jest bliskość poziomu wsparcia, jakim jest kurs 1,0875. Rynek dwukrotnie utworzył tam dołek (przy pierwszym dołku poziom testowany był trzykrotnie) co dodatkowo umożliwia powstanie formacji podwójnego dołka, która również ma wymowę wzrostową.

Zasięg formacji klina (zielony) zależny jest oczywiście od miejsca wybicia, przy czym zakładamy, że po ewentualnym kurs powinien wzrosnąć w okolice oporu na poziomie 1,106. Formacja podwójnego dołka uruchomi się po przebiciu poziomu 1,095 a jej zasięg to poziom 1,103.

Ze względu na potencjalny opór poziomu 1,095 przy ewentualnym wybiciu formacji klina warto poczekać z otwieraniem długich pozycji na pokonanie tego poziomu. Dla rozważania scenariusza wzrostowego istotna jest również obrona poziomu 1,0875.

 

EURCHF - H4

FXMAG forex eurchf - szansa dla popytu 1


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk