• Odbierz prezent
analiza eurchf
Z artykułu dowiesz się:

- Jak wygląda obecna sytuacja na rynku EURCHF

Kurs EURCHF cały czas porusza się w dół, choć z bardzo słabą dynamikę. Na rynku wciąż obowiązuje scenariusz oparty o formację klina spadkowego zakładający ruch w górę o około 130 pipsów po przebiciu górnego ograniczenia formacji klina.

Od czasu ostatniej analizy, w której opisywałem tę formację zmieniło się jedno - rynek nie obronił poziomu wsparcia 1,0875. Wsparcie to przedstawiłem jako niezwykle istone dla realizacji formacji klina. Czy jednak szansa na wybicie tej formacji zmalała przez nieobronienie poziomu wsparcia? Niekoniecznie.

Opisując poprzednim razem tę wzrostową formację zwróciłem uwagę na dywergencję ze wskaźnikiem MACD, która pozwoliła rozważyć scenariusz wzrostowy ze względu na to, że sygnalizowała słabość podaży. Zauważmy, że podobna dywergencja towarzyszyła zejściu kursu poniżej poziomu 1,0875. Z tego względu formacja cały czas ma wzmożoną istotność. Sygnały spadkowe rozważać będziemy dopiero po ewentualnym wybiciu wsparcia na poziomie 1,082.

 

EURCHF - H4

FXMAG forex eurchf - podaż cały czas słaba 1


Jakub Wilk

Content Manager i redaktor portalu FXMAG.PL. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk