• Odbierz prezent
EUR/CAD ciekawym tematem do obserwacji. Zarówno byki jak i niedźwiedzie znajdą coś dla siebie

Z bardzo ciekawą sytuacją mamy obecnie na crossie euro z dolarem kanadyjskim. Okazuje się, że w zależności od interwału czasowego, możemy tutaj rozegrać dwa przeciwstawne sygnały.

Byki na EUR/CAD widzą zakończoną korektę

Kurs EUR/CAD znajduje się w trendze wzrostowym. Chcąc inwestować zgodnie z zasadą „trend jest twoim przyjacielem”, powinniśmy wyszukiwać pretekstu do zajęcia długiej pozycji. Pomimo braku równości fal spadkowych ostatnia zwyżka po uklepaniu dna, daje podstawy by sądzić, że korekta spadkowa została już zakończona. W takim scenariuszu, powinniśmy oczekiwać wyznaczenia kolejnego szczytu, z zastrzeżeniem, iż poziomem obronnym stop loss, są okolice 1,56.

Wykres 1: Kurs EUR/CAD (1 miesiąc) 

Wykres 1: Kurs EUR/CAD (1 miesiąc)

Niedźwiedzie na EUR/CAD czekają na podwójny szczyt

Z perspektywy sprzedających, istnieje możliwość wykształcenia się formacji podwójnego szczytu, jednak pamiętajmy, że zgodnie ze sztuką analizy technicznej, do takiego sygnału dochodzi dopiero po przełamaniu dołka wyznaczonego pomiędzy potencjalnymi dwoma wierzchołkami. W naszym przykładzie, o formacji podwójnego szczytu można mówić, gdy kurs EUR/CAD zejdzie w rejon 1,50.

Wykres 2: Kurs EUR/CAD (1 rok)

Wykres 2: Kurs EUR/CAD (1 rok)

Notowania: EURCAD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURCAD/

Marcin Widerski

Redaktor portalu FXMAG

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk