Publikacja: -
Wydarzenie: -
Pilne
FxMag Partner

EUR/USD na godzinę przed NFP

EUR/USD nfp
Z artykułu dowiesz się:
- jak wygląda sytuacja techniczna na parze EUR/USD na godzinę przed odczytem

Już za około godzinę czasu otrzymamy jeden z najważniejszych odczytów w każdym miesiącu czyli popularne payrollsy. Będą one miały szczególne znaczenie oczywiście dla wszystkich par walutowych z dolarem amerykańskim, który podczas ostatnich dwóch sesji mocno się osłabił względem reszty walorów. Jak wygląda teraz sytuacja na najważniejszej parze walutowej – EUR/USD? Spójrzmy najpierw na interwał dzienny.

 

 

 EUR/USD, DziennyEUR/USD na godzinę przed NFP

 

Na wykresie dziennym widzimy, że wczorajsza sesja zamknęła się dokładnie przy linii Kijun sen, nie przebijając jej. Z perspektywy Ichimoku znaczy to tyle, że ostatni ruch wzrostowy można jak na razie nazywać realizacją zysków z trendu spadkowego, który rozwinął się w drugiej połowie zeszłego roku. Co warto zauważyć – w trakcie trwania trendu wielokrotnie cena kończyła korekty przy poziomie linii Kijun – na to jak będzie to wyglądać teraz z pewnością ogromny wpływ ma dzisiejszy odczyt. Co warto wspomnieć w tym kontekście to fakt, że wczorajszy odczyt ADP okazał się być poniżej oczekiwań.

 

 EUR/USD, M15EUR/USD na godzinę przed NFP

 

Spójrzmy jeszcze na interwał M15. Jeśli chodzi o dzisiejszą sesję, to jej pierwsza część stoi pod znakiem lekkiego umocnienia dolara. Patrząc na wykres krótkoterminowy z perspektywy Ichimoku, mamy jak na razie silny spadkowy sentyment – cena kilkadziesiąt minut temu wybiła się z chmury spadkowej, a w tym momencie sygnał będzie potwierdzany przecięciem linii Tenkan i Kijun, co wygeneruje sygnał martwego krzyża.

Podsumowując – technika jak na razie pokazuje dzisiaj możliwość odwrotu od tendencji z ostatnich dni. Interwał dzienny wskazuje na dobre miejsce do powrotów do spadków, natomiast krótkoterminowy M15 – to mocny spadkowy sentyment na godzinę przed odczytem.

 

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się nim ze znajomymi
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij
Zarejestruj się, aby otrzymać pełen dostęp do zasobów portalu oraz 1 nr magazynu FXMAG za darmo!