• Odbierz prezent
analiza eurgbp
Z artykułu dowiesz się:

- Jak wygląda obecna sytuacja na rynku EUR/GBP

Dziś przed nami potencjalna wyższa zmienność na parach z EUR i GBP. Prześledźmy zatem perspektywy fundamentalne i techniczne dla pary EUR/GBP.

 

Na notowania pary EUR/GBP mogą dziś wpływać wypowiedzi szefów banków centralnych ze strefy euro i Wielkiej Brytanii. Najpierw zmienność podnosić mogą komentarze Mario Draghiego. Akurat jego słowa mogą mieć mniejsze znaczenie dla rynku, ze względu na to, że mogliśmy go słuchać już wczoraj. Oczekuje się, że Draghi utrzyma swoją gołębią retorykę. Więcej niewiadomych jest w przypadku Marka Carneya. Ten w ubiegłym tygodniu wypowiadał się dość gołębio, co osłabiło funta. Szef BoE stoi jednak w obliczu sporego podziału wśród decydentów, którzy coraz bardziej skłaniają się w kierunku podwyżek stóp procentowych. Jeśli Carney rozwinie swój pogląd na temat zacieśniania polityki pieniężnej i oceni szanse na podwyżkę stóp procentowych do końca roku, to funt może dynamicznie reagować.

 

Wzrost zmienności na EUR/GBP może znacząco wpłynąć na sytuację techniczną na rynku. W ostatnich dwóch tygodniach kurs pary konsolidował w ramach formacji trójkąta symetrycznego. Wybicie z trójkąta powinno zasygnalizować nam dalszy kierunek ruchu. W pierwszej kolejności rozpatrujemy wybicie górą, jako ruch zgodny z panującą wcześniej tendencją. Przy wybiciu górnego ograniczenia trójkąta oczekiwać będziemy ruchu w górę o około 140 pipsów. To powinno wywindować kurs w okolice poziomu 0,8965.

 

EUR/GBP – H4

eurgbp


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk