• Odbierz prezent
Ethereum kryptowaluty blockchain

Pewien bloger przedstawił swoje prognozy dotyczące dalszego rozwoju kryptowalut. Zwraca uwagę zarówno na Bitcoina, jak i Ethereum. Dlaczego Ethereum ma tak duży potencjał rozwoju?

 

Niezależny bloger pod nickiem u/unthertheradar48 opublikował 5-minutowy filmik na Reddicie, mówiący o tym, dlaczego ma optymistyczne nastawienie względem kryptowalut. Wskazuje, co warto mieć na uwadze w związku z dalszym rozwojem tego rynku.

Bloger zwraca uwagę na to, że kryptowaluty przyciągają najtęższe umysły zarówno z branży technicznej, jak i finansowej. Powołuje się też na dane z Computer World, według których umiejętności związane z rozwojem technologii blockchain są obecnie bardzo poszukiwane na rynku pracy.

 

Rozwój Bitcoina

Sieć Bitcoina rozwija się lepiej niż kiedykolwiek. Wprawdzie większość traderów nie zarobiła wielu pieniędzy w 2018 r. z powodu korekty na rynku Bitcoina, jednak ma on dalszy potencjał. Pomimo, że wiele znanych osób ze świata finansów uważa, że Bitcoin osiągnie niewyobrażalne ceny do końca tego roku, u/unthertheradar48 skupia się na bezpieczeństwie systemu. Jak stwierdza w swoim filmiku, w ostatnim miesiącu miał miejsce wzrost o 300% hashrate sieci Bitcoin, co oznacza, że więcej ludzi niż kiedykolwiek zajmuje się miningiem tej kryptowaluty. Bloger uważa, że wzrost wielkości sieci przekłada się na poprawę jej bezpieczeństwa.

Oprócz kwestii związanych z hashrate i kapitalizacją Bitcoina szacowaną na około 100 mld USD, bloger porusza też inne zagadnienia. Po 9 latach istnienia Bitcoina, sieć wciąż działa i rośnie pomimo różnych niekorzystnych oświadczeń prasowych ze strony niektórych znanych osób ze świata finansów. Przyrównują oni tę najbardziej znaną kryptowalutę do „trutki na szczury” i schematu Ponziego. Natomiast agencje rządowe rozważają różne regulacje. Bloger wskazuje na to, że mimo tego wszystkiego, sieć Bitcoina urosła większa niż ktokolwiek mógł to sobie wyobrazić i że teraz Ethereum też rośnie w wyjątkowym tempie.

 

Potencjał Ethereum

Jak stwierdza bloger, przybywa coraz więcej ludzi, którzy ściągają oprogramowanie deweloperskie Ethereum – Truffle. Takich osób jest obecnie więcej niż było w styczniu. Dane, które podaje bloger, pochodzą z artykułu Consensys: jest to około 50 tysięcy nowych pobrań na miesiąc. Zakładając taki przyrost do końca roku, oznacza to dodatkowe pół miliona deweloperów pracujących nad rozwojem sieci Ethereum.

Szacunki, że „w Ethereum przybywa 50 tysięcy deweloperów na miesiąc” wzbudzają pewne kontrowersje. Niektórzy komentujący na Reddicie podchodzą do tych liczb ze sceptycyzmem i uważają je za zawyżone. Inni natomiast przejawiają większy optymizm. Jeden z komentatorów wskazuje, że na tę liczbę składają się zarówno firmy, uniwersytety, jak i nawet całkowicie początkujący deweloperzy.

Być może faktyczna liczba nie jest tak ważna, jak ilość pracy wykonanej nad rozwojem sieci, co obejmuje smart kontrakty i zdecentralizowane aplikacje (dApps). Jak wskazuje bloger, na końcu 2017 r. było 900 dApps,  obecnie jest ich ponad 1500, a przed końcem 2018 r. będzie to około 2000. Przykładem takiej aplikacji jest CryptoKitties. Większość z nich niewiele wnosi, ale może będzie wśród nich kilka takich, które będą na tyle przełomowe, że dokonają istotnych zmian na rynku.

 Szukasz miejsca gdzie swobodnie możesz dyskutować o kryptowalutach, bitcoinie, tokenach oraz ICO? 

 

Dołącz do facebookowej grupy CoinGroup

 


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk