• Odbierz prezent
Ethereum - jak można stracić 335 euro?

Oszuści wpadli na nowy pomysł. Jest nim wyłudzanie środków za pomocą pewnej aplikacji w sklepie Google Play. Na czym polega oszustwo?

 

Oszuści zawsze sobie znajdą nowy sposób, aby wyłudzić pieniądze od nieświadomych inwestorów. Do tej pory dużą popularnością wśród oszustów cieszyły się media społecznościowe, w których wykorzystując dane osobowe znanych osób ze świata biznesu, oferowali inwestycje w Bitcoin czy Ethereum, wyłudzając setki tysięcy dolarów. Wyłudzali też kryptowaluty od inwestorów, oferując ich pomnożenie.

 

Pomysłowość oszustów

Tym razem oszuści znaleźli nowy sposób, wykorzystując sklep Google Play. O sprawie poinformował portal thenextweb.com.

Nieznana osoba lub firma zamieściła aplikację mobilną w Google Play, oferując sprzedaż 1 ETH za 335 euro. W tym czasie cena tej kryptowaluty wynosiła około 247 euro. Mogłoby się wydawać, że oferowanie Ethereum w cenie prawie o 100 euro wyższej niż na rynku to już wystarczające nadużycie. Tymczasem to jeszcze nie wszystko.

 

Jak można stracić 335 euro?

Ekspert cyberbezpieczeństwa i badacz złośliwego oprogramowania – Lukas Stefanko zamieścił na temat nowego oszustwa  informację w internecie. Jak poinformował w swojej wiadomości na Twitterze, kupienie tej aplikacji Ethereum nie jest tym samym, co kupienie Ethereum. Aplikacja ta, będąca scamem, za 335 euro tylko wyświetla logo ETH. Okazuje się więc, że tym, co użytkownicy dostali w zamian za swoje 335 euro, nie było Ethereum, ale jedynie jego logo i to w dodatku w niskiej rozdzielczości. Według informacji Stefanko, aplikację ściągnęło co najmniej 100 łatwowiernych użytkowników.

Prawdopodobnie scam był skierowany głównie do użytkowników koreańskich ze względu na język, w którym reklamowano aplikację. Trafił też jednak do użytkowników z innych krajów, którzy kierowali się przede wszystkim nazwą Ethereum, zapewne nie wnikając dokładnie w szczegóły.

Prawdopodobnie aplikacja została już usunięta, gdyż różne portale informacyjne podjęły się szukania jej w sklepie Google Play bez skutku. Niektórzy wspominają jednak o możliwych uaktualnieniach, więc lepiej na nią uważać.

 

FXMAG kryptowaluty ethereum - jak można stracić 335 euro? ethereum scam kryptowaluty oszustwo eth 1

Źródło: Cointelegraph 

 

Oszuści zawsze się znajdą

Sklep Google Play oferuje ponad milion różnych aplikacji. Często zmaga się z problemem różnych podejrzanych produktów, które są w nim zamieszczane przez oferujących.

Kryptowaluty stały się przedmiotem zainteresowania oszustów na fali ich popularności. Korzystają oni z dużego zainteresowania inwestorów tym rynkiem. Wiele osób nie wie, jak zacząć swoje inwestycje. Mogli w przypadku tej aplikacji mieć nadzieję, że takie „gotowe” rozwiązanie im pomoże. Zapewne nie śledzili notowań kursów na giełdach kryptowalut i stąd byli skłonni przepłacić.

 

Magazyn: Rafał Zaorski - Zarobił 2,5 mln w 24h

Rafał Zaorski - Zarobił 2,5 mln w 24h
Jak stać się dobrym spekulantem - szczery wywiad z Rafałem Zaorskim Historia katastrofy większej niż Amber Gold Czy dało się zarobić na debiucie spółki Ferrari  Dlaczego rynek gamingowy jest przegrzany Czy Blockchain traci impet
Czytaj

 

Szukasz miejsca gdzie swobodnie możesz dyskutować o kryptowalutach, bitcoinie, tokenach oraz ICO?

 

Dołącz do facebookowej grupy CoinGroup

 


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk