• Odbierz prezent
Ethereum Classic ETC kryptowaluty Coinbase Robinhood

Ethereum Classic w ostatnim czasie rośnie. Są ku temu dwa powody. Jednym z nich jest dodanie tej kryptowaluty do swej oferty przez giełdę Robinhood, a drugim przez Coinbase.

 

Ethereum Classic rośnie

W ostatnim czasie Ethereum Classic (ETC) ma powody do wzrostów. 

W poniedziałek 6 sierpnia platforma Robinhood poinformowała, że wprowadza do swej oferty Ethereum Classic. Według informacji giełdy zamieszczonej na Twitterze, inwestycje w ETC będą wolne od prowizji.

Również giełda Coinbase wprowadza Ethereum Classic do swej oferty.

Te dwie informacje stanowią ważny impuls wzrostowy dla ceny tej kryptowaluty. Według danych z CoinMarketCap ETC znajduje się wśród 20 kryptowalut o największej kapitalizacji. Na ten moment ETC zajmuje 11 pozycję w rankingu, a jego cena przekracza 19 USD. W ciągu ostatnich 24 godzin wzrosła o ponad 11%.

 

FXMAG kryptowaluty ethereum classic na giełdzie robinhood ethereum classic coinbase robinhood kryptowaluty giełda kryptowalut 1

 

 

Krótka historia Robinhood

Firma Robinhood została założona w 2013 r. w USA przez dwóch absolwentów Uniwersytetu Stanforda. Postanowili oni stworzyć aplikację mobilną do handlu akcjami i udostępniać ją klientom bez opłat. W rozwój start-upu zainwestowało wiele funduszy venture capital. Firma w związku ze swymi bezpłatnymi usługami stanowi konkurencję dla tradycyjnych brokerów. Sama również ma stosowną licencję FINRA i jest zarejestrowana w SEC. Robinhood w gruncie rzeczy zarabia dzięki użytkownikom wersji premium – Robinhood Gold, którzy dokonują opłat za dostęp do dodatkowych usług, takich jak analizy czy możliwość składania zleceń po sesji. Firma Robinhood początkowo zamierzała prowadzić swoją działalność bez żadnych opłat i nie planowała czerpać z niej zysków w dającej się przewidzieć przyszłości, skupiając się przede wszystkim na priorytecie zwiększania bazy klientów.

Giełda Robinhood wprowadziła kryptowaluty do swej aplikacji mobilnej w lutym 2018 r. Początkowo platforma obsługiwała tylko Bitcoin i Ethereum. 12 lipca giełda dodała do swej oferty Bitcoin Cash i Litecoin, a kilka dni później także Dogecoin. Oprócz handlu wymienionymi kryptowalutami, klienci mają możliwość śledzenia rynku pozostałych kryptowalut.

Wprawdzie najpopularniejszą giełdą kryptowalut jest Coinbase, ale Robinhood pragnie z nią konkurować. Oferuje na razie niewielki wybór kryptowalut, za to ma wszystkie niezbędne pozwolenia ze strony organów regulacyjnych.

Jak stwierdził CEO Robinhood, dzięki bezpłatnym usługom tej firmy klienci łącznie zaoszczędzili na opłatach ponad 1 mld USD, które musieliby zapłacić innym pośrednikom.

W maju giełda Robinhood zebrała 363 mln USD w jednej z rund finansowania w celu rozwoju swego biznesu. Według informacji magazynu „Fortune”, dzięki temu Robinhood stał się drugim najdrożej wycenianym start-upem z branży fin-tech w USA z wyceną 5,6 mld USD. Stanowi to ponad 4-krotny wzrost w stosunku do ubiegłego roku.

Pod koniec lipca zaczęły krążyć plotki o tym, że giełda Robinhood planuje również uruchomić własny portfel kryptowalutowy po nawiązaniu współpracy z odpowiednimi specjalistami.

W udzielonym dla „Fortune” wywiadzie w maju CEO Robinhood – Baiju Bhatt stwierdził, że giełda planuje zaoferować „handel 16 różnymi kryptowalutami, w tym Bitcoin, Ethereum, Ripple i Zcash” i oferować bardziej korzystne warunki pod względem kosztów niż inne platformy.

W czerwcu Bloomberg informował o rozmowach prowadzonych przez Robinhood z U.S. Office of the Comptroller of the Currency (OCC) w sprawie otrzymania licencji bankowej. Giełda chciałaby oferować takie usługi finansowe, jak konta oszczędnościowe i konkurować z tradycyjnymi bankami o lepsze oprocentowanie dla klientów.

 

Magazyn: Rafał Zaorski - Zarobił 2,5 mln w 24h

Rafał Zaorski - Zarobił 2,5 mln w 24h
Jak stać się dobrym spekulantem - szczery wywiad z Rafałem Zaorskim Historia katastrofy większej niż Amber Gold Czy dało się zarobić na debiucie spółki Ferrari  Dlaczego rynek gamingowy jest przegrzany Czy Blockchain traci impet
Czytaj

 

Coinbase również wprowadza Ethereum Classic

Już w czerwcu cena Ethereum Classic wzrosła o 25% po tym, jak giełda Coinbase oznajmiła, że będzie notować ETC na swej platformie w niedalekiej przyszłości. Końcowe testy wsparcia ETC rozpoczęły się w zeszłym tygodniu, a giełda ogłosiła, że Coinbase Pro będzie gotowe do transakcji ETC 7 sierpnia. To również stanowi impuls wzrostowy dla tej kryptowaluty.

Zanim Coinbase umożliwi handel Ethereum Classic wszystkim użytkownikom, najpierw sprawdzi jak będzie wyglądać płynność na Coinbase Pro i Prime. Jak informuje giełda: „Planujemy dodać wsparcie dla ETC na Coinbase Consumer, kiedy zostanie osiągnięta wystarczająca płynność. Oczekujemy, że będzie miało to miejsce w przybliżeniu za około 1-2 tygodnie po rozpoczęciu handlu na Pro i Prime”. Coinbase Prime jest platformą transakcyjną przeznaczoną dla inwestorów instytucjonalnych, podczas gdy Coinbase Pro i Consumer są przeznaczone dla inwestorów indywidualnych.

 

Szukasz miejsca gdzie swobodnie możesz dyskutować o kryptowalutach, bitcoinie, tokenach oraz ICO?

 

Dołącz do facebookowej grupy CoinGroup


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk