• Odbierz prezent
Enjin Coin (ENJ) rośnie o ponad 110% w dobę po plotkach o współpracy z Samsungiem

W czasie bessy dobre wiadomości nie mają wymiernego wpływu na wzrost ceny konkretnych projektów - dość często można usłyszeć taka opinię. Jak się jednak okazuje, w przypadku Enjin Coina (ENJ) reguła ta zdaje się nie mieć zastosowania, bądź też trend spadkowy powoli ustępuje. Po poniedziałkowych pogłoskach o tym, że najnowszy flagowy smartfon południowokoreańskiego giganta technologicznego Samsung Galaxy S10 będzie natywnie wspierał zarówno token ENJ, jak i prawdopodobnie będzie oparty na kodzie źródłowym portfela Enjin Wallet, notowania Enjin Coina wzrosły i to bardzo zauważalnie.

 

Wg nieoficjalnych informacji, portfel Samsung Blockchain Keystore będzie oparty na interfejsie Enjin Wallet, ponadto Galaxy S10 będzie natywnie wspierał Enjin Coina, m.in. obok bitcoina (BTC) czy Ethereum (ETH). Jeśli informacja o współpracy Samsunga z Enjin się potwierdzi, będzie oznaczało to, że Galaxy S10 otrzyma wsparcie dla wszystkich najpopularniejszych tokenów Ethereum.

Pogłoski te spotkały się z wyjątkowo entuzjastycznym przyjęciem uczestników rynku - notowania ENJ wzrosły o ponad 112% w ciągu ostatniej doby, zaś kapitalizacja projektu poszybowała z 35 mln dolarów do obecnych ponad 71,5 mln dolarów.

Czytaj także: Flagowy Samsung Galaxy S10 będzie też portfelem sprzętowym

W środę 20 lutego miała miejsce premiera najnowszego flagowego modelu smartfona koncernu Samsung, Galaxy S10. Wydarzenie to jest o tyle istotne, że zgodnie z oczekiwaniami i naszymi wcześniejszymi doniesieniami, urządzanie zostanie wyposażone w domyślnie zainstalowany portfel dla kryptowalut oraz z.. Czytaj
Flagowy Samsung Galaxy S10 będzie też portfelem sprzętowym

 

Enjin to południowokoreański projekt rozwijający własny portfel mobilny dla najpopularniejszych kryptowalut, a także autorski standard smart kontraktów Ethereum - ERC1155, wykorzystywany m.in. do tworzenia zdecentralizowanych gier, czy tzw. niezbywalnych, kolekcjonerskich tokenów (ang. collectibles). Oprócz tego projekt posiada swój własny token ERC20 o nazwie Enjin Coin, który docelowo ma służyć jako cyfrowe medium wymiany wartości w grach online, a także dla twórców treści i programistów.


Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk