• Odbierz prezent
Energa zatrzymana na giełdzie?

9 grudnia Energa poinformowała o postanowieniu sądu, które wstrzymuje realizację uchwały walnego zgromadzenia, dotyczącej wycofania akcji spółki z giełdy. Spółka zamierza się odwoływać.

 

9 grudnia w swym komunikacie Energa poinformowała, że Sąd Okręgowy w Gdańsku wstrzymał wykonanie uchwały walnego zgromadzenia akcjonariuszy dotyczącej wycofania z obrotu giełdowego 269,1 mln akcji spółki. Postanowienie sądu ma na celu zabezpieczenie roszczenia akcjonariuszy spółki. Na czas postępowania wykonanie uchwały zostało wstrzymane.

W swym komunikacie dodano, że spółka nie zgadza się z wniesionym pozwem i złoży odpowiedź na pozew w terminie i w sposób przewidziany przez obowiązujące przepisy prawne.

Energa jest w trakcie przejmowania przez PKN Orlen. Orlen obecnie posiada 90,92% akcji spółki, dających 93,28% głosów na WZA.

Warto wspomnieć, że 29 października 2020 r. walne zgromadzenie akcjonariuszy zdecydowało o wycofaniu 269,1 mln akcji spółki z obrotu giełdowego. Uchwała została przyjęta przy liczbie ponad 478,5 mln głosów „za” oraz ponad 19 mln głosów „przeciw”. Sprzeciwy do uchwały zgłosiło kilkunastu akcjonariuszy, w tym Metlife OFE i Aviva OFE oraz osoby fizyczne.

Na koniec środowej sesji na GPW akcje spółki Energa kosztowały 7,875 zł.

Notowania: Energa SA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GPW:ENG/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk