• Odbierz prezent
Energa publikuje wyniki finansowe za III kwartał 2020 r.

5 listopada Energa opublikowała wyniki kwartalne. Były one zgodne z wcześniejszymi szacunkami spółki.

 

5 listopada po sesji na GPW znana spółka energetyczna Energa opublikowała raport finansowy za III kwartał. W III kwartale przychody wyniosły 3,03 mld zł wobec 3,035 mld zł w analogicznym okresie ubiegłego roku. Zysk operacyjny wyniósł 236 mln zł wobec 221 mln zł przed rokiem. Energa zakończyła III kwartał zyskiem netto w wysokości 85 mln zł w porównaniu do 103 mln zł w analogicznym okresie poprzedniego roku. Zysk netto jednostki dominującej wyniósł 86 mln zł wobec 104 mln zł rok wcześniej. EBITDA wyniosła 501 mln zł w porównaniu do 484 mln zł rok wcześniej. Wyniki spółki były zgodne z przedstawionymi przez nią wcześniej szacunkami.

W III kwartale EBITDA segmentu Dystrybucja wyniosła 412 mln zł wobec 327 mln zł przed rokiem, co stanowi wzrost o 26% rok do roku. Zysk EBITDA segmentu Wytwarzanie był niższy o 31,5% niż w analogicznym okresie ubiegłego roku i wyniósł 37 mln zł wobec 54 mln zł rok wcześniej. Segment Sprzedaż przyniósł zysk EBITDA  w wysokości 62 mln zł wobec 118 mln zł przed rokiem, co stanowi spadek o 47,5% rdr.

Warto wspomnieć, że do 20 listopada trwa wezwanie Orlenu na wszystkie akcje Energi.

Czytaj także: Orlen ogłasza kolejne wezwanie

21 września po sesji na GPW PKN Orlen poinformował o ogłoszeniu wezwania na pozostałe w obrocie giełdowym 20% akcji spółki Energa.   21 września w poniedziałek po zakończeniu sesji na GPW PKN Orlen poinformował w swym komunikacie o ogłoszeniu wezwania na 82 754 032 akcje Energi stanowiące 20% kapi.. Czytaj
Orlen ogłasza kolejne wezwanie

Notowania: Energa SA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GPW:ENG/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk