• Odbierz prezent
Enea dostarczy ładowarki do samochodów elektrycznych dla Poczty Polskiej

W poniedziałek 7 października Poczta Polska, Kolejowe Zakłady Łączności i Grupa Enea podpisały list intencyjny, którego założeniem jest wspólna realizacja projektów w zakresie elektromobilności. Przyszła współpraca zakłada m.in. wykorzystanie stacji do ładowania pojazdów elektrycznych „ecoMoto” produkowanej przez Grupe Enea.

 

Poczta Polska, jako firma posiadająca największą sieć logistyczno-dystrybucyjną w Polsce, pracuje nad stopniowym wprowadzeniem pojazdów z napędem elektrycznym do transportu przesyłek, co jest równoznaczne z koniecznością przygotowania infrastruktury m.in. do ich ładowania. List intencyjny podpisany pomiędzy Pocztą Polską, Kolejowymi Zakładami Łączności a Eneą zakłada wymianę doświadczeń biznesowych, a w przyszłości także wykorzystanie stacji do ładowania aut elektrycznych ecoMoto produkowanych przez spółkę energetyczną.

Potencjalna współpraca Grupy Enea z państwową spółką dysponująca największą flotą pojazdów dostawczych w kraju może pozytywnie wpłynąć na wyniki finansowe grupy. Sam list intencyjny w obecnej fazie skupia się jedynie na wymianie doświadczeń, zaś na konkrety dotyczące potencjalnej współpracy trzeba będzie jeszcze poczekać.

 

W zeszłym tygodniu Polska Grupa Zbrojeniowa, wraz ze spółką zależną Autosan, podpisała porozumienie z Eneą, PGE i Tauronem w zakresie rozwoju produkcji pojazdów elektrycznych, obejmująca stopniowa wymianę pojazdów użytkowych ww. firm.

Pod koniec września PGE podpisał umowę współpracy z ZUS, obejmującą budowę do stu stacji ładowania pojazdów elektrycznych przy urzędach. 

 

Na poniedziałkowej sesji kurs akcji Enea traci niecały 1%, osiągając cenę 8,2400 PLN (-0,96%).

Czytaj także: Enea prezentuje wyniki za 1 półrocze 2019 r. z zyskiem ponad 579 mln zł

30 września spółka energetyczna Enea przedstawiła wyniki finansowe za I półrocze 2019 r. Były one zgodne z wcześniejszymi szacunkami podanymi przez spółkę.   30 września przed sesją na GPW spółka Enea opublikowała wyniki finansowe za I półrocze 2019 r. Były one zgodne z wcześniejszymi szacunkami s.. Czytaj
Enea prezentuje wyniki za 1 półrocze 2019 r. z zyskiem ponad 579 mln zł

 

Notowania: Enea SA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GPW:ENA/

Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk