• Odbierz prezent
Tesla Elon Musk

W ostatnim czasie poinformowano o nowych planach Elona Muska. Zamierza wybudować swoją fabrykę w Europie. Jego wybór padł na Niemcy.

 

13 listopada portal Autoexpress.co.uk poinformował, że w ostatnim czasie CEO znanej spółki z branży motoryzacyjnej Tesla – Elon Musk ujawnił swoje plany dotyczące nowej fabryki w Europie. Nowa Gigafactory zostanie wybudowana na obrzeżach Berlina. Oprócz nowej fabryki, w Niemczech powstanie także centrum badawczo-rozwojowe. W rozmowie z portalem Autoexpress, Elon Musk stwierdził, że niepewność związana z Brexitem sprawiła, że nie brał pod uwagę Wielkiej Brytanii jako miejsca lokalizacji fabryki: „Brexit spowodował, że to zbyt ryzykowne, aby założyć Gigafactory w Wielkiej Brytanii.”

Jeszcze w 2014 r. w wywiadzie dla portalu Autoexpress, Musk wspominał o planach dotyczących budowy centrum badawczo-rozwojowego w Wielkiej Brytanii. Jednak plany te zostały odłożone na półkę.

W ostatniej rozmowie z portalem, Musk dodał także, że na jego decyzję o budowie fabryki w Niemczech wpłynął także inny czynnik – kraj ten jest siedzibą takich znanych producentów samochodów, jak Volkswagen i Daimler.

Jeśli Elon Musk zrealizuje swój plan, będzie to czwarta na świecie Gigafactory. Pierwsza taka fabryka powstała w Reno w stanie Nevada. Druga tego typu fabryka została zbudowana w Buffalo w stanie Nowy Jork. Wkrótce zostanie otwarta nowa fabryka w Szanghaju.

Szef Tesli po raz pierwszy oznajmił swój nowy plan w trakcie prestiżowej ceremonii przyznania nagród dla producentów samochodów, która odbyła się we wtorek w Niemczech.

Portal CBDC poinformował, że w środę niemiecki minister gospodarki - Peter Altmaier powiedział: „Decyzja Tesli, aby zbudować ultranowoczesną fabrykę samochodów elektrycznych w Niemczech jest kolejnym dowodem atrakcyjności Niemiec jako centrum branży motoryzacyjnej. Sądzimy, że w nadchodzących latach mamy szansę stać się ważnym międzynarodowym centrum w tym przyszłościowym sektorze.”

Rząd niemiecki wspiera finansowo produkcję baterii do samochodów elektrycznych, aby zabezpieczyć miejsca pracy w sektorze wytwórczym, gdyż surowsze wymogi dotyczące emisji spalin zagrażają starszym technologiom, takim jak silniki Diesla.

Altmaier powiedział, że do tej pory nie dyskutowano o dotacjach dla Tesli, dodając, że spółka będzie tak samo traktowana jak inni producenci samochodów.

Tesli może nie być łatwo na nowym rynku ze względu na konkurencję, gdyż niemieckie firmy także produkują samochody elektryczne.

Na amerykańskiej giełdzie kurs akcji spółki Tesla zyskuje około 1,5%.

Czytaj także: Tesla z wynikami finansowymi za III kwartał 2019 r. Tak dobrze już dawno nie było! Kurs akcji spółki w górę

23 października po sesji na amerykańskiej giełdzie Tesla przedstawiła wyniki finansowe za III kwartał 2019 r. Wyniki znanego producenta samochodów elektrycznych zaskoczyły rynek. Zamiast spodziewanej straty, spółka osiągnęła zysk.   23 października po sesji na amerykańskim rynku, Tesla opublikował.. Czytaj
Tesla z wynikami finansowymi za III kwartał 2019 r. Tak dobrze już dawno nie było! Kurs akcji spółki w górę

 

Notowania: TESLA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/TSLA/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk