• Odbierz prezent
Eldorado dla hakerów – tu też można zarobić

W ramach programów dotyczących bezpieczeństwa, coraz więcej firm przyznaje nagrody pieniężne osobom, potrafiącym wytropić różne błędy, które mogą być wykorzystane w niecnych celach. Jest to dobre rozwiązanie dla hakerów, którzy mogą wykorzystać swe umiejętności do zdobycia pieniędzy w legalny sposób.

 

Coraz częściej duże firmy organizują programy bug bounty, w ramach których przyznają nagrody pieniężne za wykrycie luk bezpieczeństwa. 20 maja portal Hardfork poinformował w swym raporcie, że w ramach takich programów hakerzy, zwani także „białymi kapeluszami” ze względu na ich pożyteczne intencje, zarobili 32 000 USD w ciągu ostatnich dwóch miesięcy, odkrywając luki bezpieczeństwa w projektach kryptowalutowych i blockchainowych. Łączna suma ponad 30 000 USD została rozdzielona przez 15 firm w okresie od 28 marca do 16 maja. Według artykułu, błędy zostały udokumentowane w 30 publicznych raportach.

Wysokość nagrody za wykrycie pojedynczego błędu może być zróżnicowana, w zależności od tego, jak poważna jest to luka. Portal Hardfork zwrócił uwagę, że większość nagród przyznanych przez firmę blockchainową Omise, odpowiedzialną za kryptowalutę OmiseGO, wynosiła około 100 USD. Natomiast firma Block.one związana z EOS i blockchainowy startup Aeternity przyznały większe nagrody – w wysokości 10 000 USD w ciągu tych dwóch miesięcy.

Na początku maja informowano, że Tron zapłacił nagrodę 3 500 USD hakerowi, który odkrył lukę, mogącą mieć destrukcyjny wpływ na cały blockchain, umożliwiając atak DDoS na sieć Trona, używając złośliwego kodu w smart kontraktach.

Jedna z największych giełd kryptowalut Binance w ramach swego projektu oferuje nagrody w zróżnicowanej wysokości, w zależności od rodzaju błędu. Maksymalna nagroda wynosi równowartość 100 000 USD w Binance Coinie (BNB).

Portal Cointelegraph poinformował, że w 2018 r. pożyteczni hakerzy łącznie zarobili 878 000 USD za odkrycie błędów związanych z kryptowalutami. W ramach tej łącznej sumy, giełda kryptowalut Coinbase wypłaciła 290 000 USD nagród, a Tron 76 200 USD. Warto wspomnieć, że w lutym giełda Coinbase wypłaciła nagrodę w wysokości 30 000 USD za wykrycie poważnego błędu.

Czytaj także: Giełda Coinbase przyznaje nagrodę za odkrycie poważnego błędu

W ostatnim czasie giełda kryptowalut Coinbase przyznała dużą nagrodę pieniężną za odkrycie poważnego błędu w swym systemie. Ile można na tym zarobić? Ile błędów w ostatnim czasie odkryto na Coinbase?   Według informacji ujawnionych na HackerOne, giełda kryptowalut Coinbase przyznała nagrodę w wys.. Czytaj
Giełda Coinbase przyznaje nagrodę za odkrycie poważnego błędu


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk