• Odbierz prezent
„Ekstremalny strach inwestorów” na rynku kryptowalut: gwałtowna wyprzedaż Bitcoina (BTC) oraz Ethereum (ETH); altcoiny szukają dna!
fot. „Ekstremalny strach inwestorów” na rynku kryptowalut: gwałtowna wyprzedaż Bitcoina oraz Ethereum

Bitpandapodsumowuje tydzień na rynkukryptowalut 

BitpandaPro MarketRecap 

29.04 – 06.05.2022 

 

  • FED wpływa na rynek kryptowalut
  • Nastroje wśród inwestorów wciąż niskie
  • Ethereum podąża za Bitcoinem

 

FED wpływa na rynek kryptowalut

W pierwszym tygodniu maja rynek kryptowalut nadal borykał się z problemami. Główne altcoiny znajdują się daleko od szczytów, które osiągnęły w 2021 r., i obecnie walczą o znalezienie dna. W ostatnich miesiącach polityka monetarna prowadzona przez Fed ma coraz większy wpływ na rynek kryptowalut. Środowe posiedzenie Rezerwy Federalnej odegrało dużą rolę w zmienności na rynku, a wielu inwestorów spodziewa się w przyszłości bardziej agresywnych podwyżek stóp procentowych. Fed podniósł stopy procentowe o 50 p.b. i choć jest to największa tego typu podwyżka w USA w ciągu ostatnich dwóch dekad, to jednak była ona zgodna z oczekiwaniami inwestorów.

Początkowo ryzykowne aktywa, takie jak kryptowaluty czy akcje zareagowały na tę informacje pozytywnie, a Bitcoin zbliżył się do granicy 40 tys. dolarów. W czwartek nastąpiła jednak weryfikacja nastrojów, a rynek zaliczył gwałtowny spadek, dokładnie z tego samego powodu, dla którego dzień wcześniej rósł. Tak duża zmienność i odmienne reakcje świadczą o dużej niepewności inwestorów. Obecnie Bitcoin walczy o utrzymanie wsparcia w okolicach 36 tys. dolarów. Trwały spadek poniżej tej granicy może skutkować przyspieszeniem wyprzedaży w kierunku psychologicznej i technicznej bariery 30 tys. dolarów.

Zobacz także: Poranna odprawa: Ethereum (ETH) i Bitcoin (BTC) wyżej

 

Nastroje wśród inwestorów wciąż niskie

Według Crypto Fear & Greed Index nastroje na rynku kryptowalut pozostają skrajnie pesymistyczne. W tym tygodniu indeks wskazywał na strach, a czasami wręcz na ekstremalny strach inwestorów. Tak zły sentyment zazwyczaj świadczy o nadchodzącym "wyprzedaniu rynku", czyli pozbycia się aktywów przez najbardziej bojących się inwestorów. Historycznie rzecz biorąc, poszukiwanie okazji do kupna w takich momentach prowadziło do zysków. Należy mieć jednak na uwadze, że obecny stan pogorszenia nastrojów na rynku już trochę trwa i nie musi się wcale zaraz skończyć.

Zobacz także: Kryptowaluty vs nadchodzący kryzys i konflikt zbrojny

 

 

 

Ethereum podąża za Bitcoinem

Druga największa kryptowaluta Ethereum podjęła w środę próbę wybicia ponad granicę 3 tys. dolarów. Podobnie jednak jak Bitcoin, dzień później ETH doświadczyło gwałtownej wyprzedaży, spadając w okolice 2 700 dolarów. Kryptowaluta znajduje się już obecnie ponad 40 proc. poniżej swojego historycznego szczytu.

Zobacz także: Ile dolarów USD będziesz musiał zapłacić za Bitcoina, Ethereum a ile za Ripple?

 

 

Komentarz opracował: Lukas Enzersdorfer – Konrad, CPO Bitpanda 

Niniejszy materiał jest jedynie komentarzem do sytuacji rynkowej i nie stanowi analizy finansowej ani rekomendacji. 

 

Notowania: BITCOIN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/BTCUSD/

Bitpanda

Bitpanda została założona w 2014 roku w Wiedniu. Stworzyliśmy ją, aby umożliwić inwestowanie każdemu. Od początku naszym celem było przedefiniowanie znaczenia słowa „inwestowanie” poprzez tworzenie łatwych w użyciu produktów finansowych, które dostępne będą dla każdego.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk