• Odbierz prezent
CCC spółka GPW

Spółka obuwnicza CCC zwiększa swój udział na rynkach zagranicznych. Nabyła pakiet większościowy szwajcarskiej spółki obuwniczej Karl Voegele AG. Stanowi to kolejny krok w planach ekspansji zagranicznej CCC.

 

W wieczornym komunikacie z 22 maja znana spółka obuwnicza CCC poinformowała o nabyciu pakietu większościowego szwajcarskiej firmy z tej samej branży – spółki Karl Voegele AG.

W ramach transakcji CCC nabyła 70% udziałów w szwajcarskiej spółce. Łączna wartość transakcji wyniosła 10 mln CHF.

Obie spółki liczą na korzyści z tej transakcji. Spółka Karl Voegele AG może zyskać na efekcie skali biznesu, który prowadzi CCC. Polska spółka natomiast może skorzystać na silnej lokalnej pozycji, jaką zajmuje szwajcarska spółka.

Karl Voegele AG jest drugą pod względem wielkości spółką na rynku obuwniczym w Szwajcarii. Posiada ponad 200 sklepów. Na koniec 2017 r. spółka Voegele posiadała sieć 219 sklepów pod markami Voegele i Bingo. Stanowi to 10% udziału w lokalnym rynku.

Spółka CCC jest liderem polskiego rynku sprzedaży detalicznej obuwia. Posiada 950 sklepów, z czego ponad połowa znajduje się za granicą. Grupa CCC obecna jest łącznie w 20 krajach, prowadząc sprzedaż zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i online.

Pod koniec kwietnia polska spółka obuwnicza nabyła 100% akcji rumuńskiej spółki obuwniczej Shoe Express.

Przejęcie szwajcarskiej spółki stanowi kolejny krok w ambitnych planach CCC dotyczących ekspansji zagranicznej.

Podana przez spółkę informacja ucieszyła inwestorów, gdyż w trakcie dzisiejszej sesji na GPW cena akcji CCC wzrosła nawet o ponad 2%.

 

FXMAG akcje ccc w szwajcarii - spółka realizuje plany ekspansji ccc akcje gpw spółka 1

Wykres CCC - interwał 1H

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk