• Odbierz prezent
CCC GPW spółka

Grupa CCC nabyła rumuńską spółkę z branży obuwniczej – Shoe Express. Ta transakcja umocni pozycję CCC na rynku w Rumunii.

 

Grupa CCC jest liderem branży obuwniczej na polskim rynku w zakresie sprzedaży detalicznej i jednym z największych producentów obuwia. Na GPW jest notowana od 2014 r. Spółka działa w 17 krajach, głównie Europy Środkowo-Wschodniej i planuje dalszą ekspansję.

Po sesji 25 kwietnia spółka CCC poinformowała w komunikacie, że w tym dniu spółka zależna CCC Shoes & Bags Sp. z o.o. z siedzibą w Polkowicach nabyła 100% udziałów w Shoe Express S.A. – rumuńskiej firmie obuwniczej z siedzibą w Bukareszcie. Wartość transakcji wyniosła 33 mln euro.

Udziały zostały nabyte od spółki Peeraj Brands International SRL. Podmiot ten uprzednio prowadził sklepy pod marką CCC w Rumunii na podstawie umowy franczyzy. Spółka Shoe Express nabyła od spółki Peeraj Brands International SRL zorganizowaną część przedsiębiorstwa obejmującą prowadzenie wszystkich sklepów działających pod marką CCC w Rumunii.

W grudniu 2017 r. spółka CCC podpisała wstępne porozumienie z Peeraj Brands International SRL w sprawie nabycia udziałów w spółce Shoe Express. Rumuński urząd ochrony konkurencji wydał zgodę na tę transakcję. 25 kwietnia została ona sfinalizowana.

Sieć sklepów działających pod marką CCC w Rumunii obejmuje 54 sklepy.


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk