• Odbierz prezent
Ekopol Górnośląski Holding z rekordowymi wynikami za III kwartał 2020 r

Ekopol Górnośląski Holding - grupa dostarczająca technologie do zarządzania gospodarką paliwową dla przedsiębiorstw, osiągnęła w III kwartale 2020 r. rekordowe wyniki finansowe. Kwartalne przychody osiągnęły najwyższy poziom w historii spółki przekraczając 34,5 mln zł, będąc wyższe o 31 proc. wyższe niż rok wcześniej. Wypracowana EBITDA wyniosła 314 tys. zł, przy zysku netto na poziomie 169 tys. zł. W ujęciu narastającym za 9 miesięcy roku obrotowego sprzedaż spółki wygenerowała 86,7 mln zł przychodów co w porównaniu z odpowiednim okresem z roku poprzedniego jest wzrostem o ponad 9%.

Dynamiczny wzrost wyników spółki, mimo niesprzyjających warunków gospodarczych jest zasługą elastycznie prowadzonej działalności oraz jej dywersyfikacji, która istotnie obniżyła ryzyko poprzez zróżnicowanie źródeł uzyskiwanego przychodu, zarówno ze sprzedaży hurtowej oraz detalicznej paliw płynnych, jak i sprzedaży technologii. Oprócz stałego wzrostu klientów korzystających z autorskiej technologii do zarządzania gospodarką paliwową „Mikrostacje.pl”, spółka w czerwcu stworzyła nową jednostkę zajmującą się sprzedażą oleju napędowego z odroczoną płatnością akcyzy. Na początku października spółka poinformowała również o podpisaniu umowy z generalnym wykonawcą na realizacje pierwszego etapu budowy osiedla domów jednorodzinnych wolnostojących „Dolina Dramy” w Ptakowicach.

- Nie ukrywamy, że jest to dla nas rok pełen wielu wyzwań, ale także szans. Mimo ograniczeń wynikających z globalnej pandemii koronawirusa, stale pracujemy nad nowymi zagadnieniami, które mam nadzieję, że w przyszłości zaowocują dalszym rozwojem spółki. Ciągle rozwijamy technologie Mikrostacje.pl, chcąc być zawsze kilka kroków przed oczekiwaniami naszych klientów. – mówi Andrzej Piecuch, Prezes Zarządu Ekopol Górnośląski Holding S.A.

Ekopol już od pierwszych dni pandemii w marcu, wprowadził pracę zdalną nie czekając na zalecenia stosownych władz podjął wiele profilaktycznych działań mających na celu ograniczenie ryzyka związanego z ewentualnym zakażeniem pracowników. Spółka w ciągu ostatnich 9 miesięcy funkcjonowała z biura tylko przez 3 miesiące, częściowo na początku roku oraz w okresie wakacyjnym. W ramach tarcz antykryzysowych Ekopol otrzymał duże wsparcie finansowe: 3,5 mln zł subwencję od Polskiego Funduszu Rozwoju oraz nieoprocentowaną pożyczkę w kwocie 850 tys. zł z Śląskiego Centrum Przedsiębiorczości. Dodatkowo, spółka poprzez swoją fundacje aktywnie wspiera lokalne ośrodki walki z pandemią.

- Czujemy się społecznie odpowiedzialnym przedsiębiorstwem. Dokonaliśmy zakupu sprzętu medycznego i środków ochronnych, a także udzieliliśmy pomocy finansowej szpitalom funkcjonującym w okolicach naszej siedziby. W tym roku nasza fundacja na te cele wydała już kwotę ok. 60 000 zł i nie jest to nasze ostatnie słowo. – dodaje Andrzej Piecuch.

Ekopol jest wiodącą firmą na rynku hurtowych dostaw paliw płynnych, dostarczając autorskie systemy do zarzadzania gospodarką paliwową w przedsiębiorstwie pod marką Mikrostacje.pl. Śląska spółka współpracuje z takimi koncernami jak PKN Orlen, BP, Slovnaft, Lotos, czy Tanquid.

O Spółce:

Ekopol Górnośląski Holding S.A. prowadzi działalność, która skupiona jest na pięciu głównych obszarach:

  • dystrybucja paliw płynnych - oleju napędowego i benzyny,
  • sprzedaż zbiorników na paliwa płynne,
  • badania, rozwój oraz sprzedaż innowacyjnych technologii zarządczych,
  • sprzedaż i przetwórstwo wyrobów hutniczych,
  • działalność deweloperska.

Grupa działa na rynku paliwowym zapewniając swoim klientom kompleksową obsługę, od dostaw paliw płynnych i zbiorników, poprzez montaż mikrostacji, po implementacje technologii do zarzadzania paliwem w przedsiębiorstwie. Spółka stale wdraża nowe, innowacyjne rozwiązania oraz poszerza dotychczasowy asortyment, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów.

Od 2008 r. Ekopol Górnośląski Holding S.A. jest spółką notowaną na rynku NewConnect.

 


Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe, dostarczane m.in. ze spółek giełdowych, Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych, Startup'ów oraz mikro przedsiębiorstw

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk