• Odbierz prezent
Ekopol Górnośląski Holding wchodzi w fotowoltaikę! Czy kurs akcji poszybuje?

Ekopol Górnośląski Holding – wiodący dostawca technologii do zarządzania gospodarką paliwową przedsiębiorstw, podjął uchwałę w sprawie przyjęcia planów rozwoju spółki na lata 2020 - 2023. Rozpoczęcie działalności w obszarze fotowoltaiki, wraz z zakończeniem obecnie prowadzonego projektu deweloperskiego „Dolina Dramy” mają przyczynić się do wzrostu kapitalizacji, pozwalającej na przeniesienie notowań spółki na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie.

Zgodnie z przyjętymi przez Zarząd Ekopolu kierunkami rozwoju jednym z głównych obszarów działalności ma być fotowoltaika. Spółka zamierza rozwijać się w dwóch kierunkach: jako dystrybutor rozwiązań fotowoltaicznych dla przedsiębiorstw oraz deweloper farm fotowoltaicznych, które później mają być odsprzedawane funduszom OZE.

- Jesteśmy na zaawansowanym etapie rozmów z partnerami, z którymi zamierzamy podjąć współpracę przy działalności na rynku fotowoltaiki. Da nam to niezastąpione know-how oraz bezpieczeństwo przy wejściu na nowy rynek. Widzimy w tym przyszłość, nie chcemy stać w miejscu, tylko rozwijać działalność w nowych, atrakcyjnych marżowo segmentach. - mówi Andrzej Piecuch, Prezes Zarządu Ekopol Górnośląski Holding S.A.

Według prognoz Instytutu Energi Odnawialnej z raportu „Rynek fotowoltaiki w Polsce 2020” obserwowany wzrost rynku jest szczególnie wyraźny w sektorze prosumentów oraz deweloperów farm, a sam rynek PV rozwija się najszybciej ze wszystkich sektorów OZE w Polsce. Co więcej, łączna moc PV zainstalowana w Polsce rośnie szybciej niż założenia z raportu IEO na koniec 2020 – 2,5 GW. Raportowane co miesiąc dane Agencji Rynku Energii wskazują na to, że ta wartość może wynieść nawet 4 GW pod koniec tego roku.

- Nie jest tajemnicą, że obecnie możemy zaobserwować bardzo wysokie dynamiki przyrostu nowych instalacji fotowoltaicznych oraz zwiększone zainteresowanie firm do ich zastosowania. Posiadamy dużą bazę ponad 1000 klientów korzystających z naszych technologii paliwowych, do których możemy wyjść także z ofertą fotowoltaiki. – dodaje Andrzej Piecuch.

Drugim filarem rozwoju Ekopolu będzie segment deweloperski. Spółka aktualnie jest w trakcie realizacji pierwszego etapu budowy nowoczesnego osiedla 25 domków jednorodzinnych „Dolina Dramy” w Ptakowicach, którego zakończenie jest planowane na 2022 r.

Jest to nasz pierwszy projekt deweloperski, aczkolwiek nie widzę przeszkód, abyśmy w kolejnych latach nie angażowali się w kolejne inwestycje w tym obszarze. Prace budowlane przebiegają bez większych przeszkód, a o ich postępach na bieżąco informujemy na naszych mediach społecznościowych. Już w ciągu dwóch tygodni wystartuje strona internetowa projektu osiedla. Sprzedaż domków może skokowo wpłynąć na nasze przychody w kolejnych kwartałach. – zaznacza Andrzej Piecuch.

O Spółce:

Ekopol Górnośląski Holding S.A. prowadzi działalność, która skupiona jest na pięciu głównych obszarach:

  • dystrybucja paliw płynnych - oleju napędowego i benzyny,
  • sprzedaż zbiorników na paliwa płynne,
  • badania, rozwój oraz sprzedaż innowacyjnych technologii zarządczych,
  • sprzedaż i przetwórstwo wyrobów hutniczych,
  • działalność deweloperska.

Grupa działa na rynku paliwowym zapewniając swoim klientom kompleksową obsługę, od dostaw paliw płynnych i zbiorników, poprzez montaż mikrostacji, po implementacje technologii do zarzadzania paliwem w przedsiębiorstwie. Spółka stale wdraża nowe, innowacyjne rozwiązania oraz poszerza dotychczasowy asortyment, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów.

Od 2008 r. Ekopol Górnośląski Holding S.A. jest spółką notowaną na rynku NewConnect.

 


Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe, dostarczane m.in. ze spółek giełdowych, Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych, Startup'ów oraz mikro przedsiębiorstw

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk