• Odbierz prezent
Ekopol Górnośląski Holding wchodzi na rynek fotowoltaiki

Ekopol Górnośląski Holding - grupa dostarczająca technologie do zarządzania gospodarką paliwową dla przedsiębiorstw, rozpoczęła analizę rentowności projektów z segmentu OZE, w szczególności opartych o rozwiązania fotowoltaiczne. W tym celu obecnie prowadzone są rozmowy z międzynarodowymi partnerami działającymi w obszarze energii odnawialnej. Wśród rozważanych opcji spółki są m.in. dystrybucja rozwiązań fotowoltaicznych oraz budowa farm w celu ich późniejszej odsprzedaży.

Inwestycja w farmy fotowoltaiczne to inwestycja w przyszłość. To sposób na dochód pasywny, który nie jest zależny od niepewnej sytuacji gospodarczej i może osiągać kilkunastoprocentową stopę zwrotu z inwestycji, co jest szczególnie ważne obecnie, gdy stopy zwrotu z lokat bankowych czy obligacji zazwyczaj wahają się w pobliżu zera - mówi Andrzej Piecuch, Prezes Zarządu Ekopol Górnośląski Holding S.A.

Ekopol posiada duży zasób wolnych środków pieniężnych oraz swobodny dostęp do linii kredytowych, co daje spółce możliwości do rozpoczęcia inwestycji w nowym obszarze działalności.

Fotowoltaika to obszar, którym są także zainteresowane polskie władze ze względu na politykę UE z której wynika, że źródła energii oparte na węglu mają zostać wyeliminowane do 2050 roku. Mamy pomysł na innowacyjny model inwestycji, który będzie pozwalał na elastyczne angażowanie kapitału prywatnych osób bezpośrednio na krótki czas np. na okres jednego roku z comiesięczną wypłatą odsetek dodaje Andrzej Piecuch.

Notowany od ponad 12 lat na rynku NewConnect - Ekopol Górnośląski Holding S.A. to lider w zakresie technologii do zarządzania gospodarką paliwową przedsiębiorstw. Spółka prowadzi działalność na rynku paliwowym, zapewniając swoim klientom kompleksową obsługę, od dostaw paliw płynnych i zbiorników, aż po implementacje swojego autorskiego oprogramowania Mikrostacje.pl. System ten pozwala odbiorcom na dokładną rejestracje ilości paliwa w firmie m.in. wykrywając nadużycia lub kradzieże, identyfikując pojazdy, generując automatyczne raporty, zestawienia i analizy.

Ekopol świadczy także usługi przetwórstwa wyrobów blacharskich, ściśle współpracując z największymi koncernami hutniczymi w kraju tj. ArcelorMittal. Dodatkowo, spółka niedawno rozszerzyła działalność o nowy segment deweloperski, realizując budowę nowoczesnego osiedla 25 domków jednorodzinnych „Dolina Dramy” w Ptakowicach. Wejście w segment OZE jest konsekwencją obecnie prowadzonej polityki spółki, która poszukuje atrakcyjnych marżowo inwestycji pozwalających jej na alokacje generowanych nadwyżek gotówkowych z innych części działalności.

O Spółce:

Ekopol Górnośląski Holding S.A. prowadzi działalność, która skupiona jest na pięciu głównych obszarach:

  • dystrybucja paliw płynnych - oleju napędowego i benzyny,
  • sprzedaż zbiorników na paliwa płynne,
  • badania, rozwój oraz sprzedaż innowacyjnych technologii zarządczych,
  • sprzedaż i przetwórstwo wyrobów hutniczych,
  • działalność deweloperska.

Grupa działa na rynku paliwowym zapewniając swoim klientom kompleksową obsługę, od dostaw paliw płynnych i zbiorników, poprzez montaż mikrostacji, po implementacje technologii do zarzadzania paliwem w przedsiębiorstwie. Spółka stale wdraża nowe, innowacyjne rozwiązania oraz poszerza dotychczasowy asortyment, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów.

Od 2008 r. Ekopol Górnośląski Holding S.A. jest spółką notowaną na rynku NewConnect.

 


Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe, dostarczane m.in. ze spółek giełdowych, Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych, Startup'ów oraz mikro przedsiębiorstw

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk