• Odbierz prezent
EKOPARK S.A.: Informacja o złożeniu wniosku pn. „Stworzenie rozproszonej wirtualnej elektrowni opartej na odnawialnych źródłach energii pochodzących od prosumentów oraz stworzenie kryptowaluty opartej na przepływach energii” 
w programie Innovation Fund I
fot. freepik.com
KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO

Raport bieżący nr10/2021
Data sporządzenia: 2021-03-17
Skrócona nazwa emitenta
EKOPARK S.A.
Temat
Informacja o złożeniu wniosku pn. „Stworzenie rozproszonej wirtualnej elektrowni opartej na odnawialnych źródłach energii pochodzących od prosumentów oraz stworzenie kryptowaluty opartej na przepływach energii”
w programie Innovation Fund InnovFund-SSC-2020 InnovFund – SL na kwotę 12.500.000,00 EUR
Podstawa prawna
Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.
Treść raportu:
Zarząd PRI EKOPARK S.A. z siedzibą w Warszawie (Emitent, Spółka), informuje o złożeniu wniosku pn. „Stworzenie rozproszonej wirtualnej elektrowni opartej na odnawialnych źródłach energii pochodzących od prosumentów oraz stworzenie kryptowaluty opartej na przepływach energii” w programie Innovation Fund InnovFund-SSC-2020 InnovFund – SL.

Złożenie przedmiotowego wniosku jest silnym akcentem bezpośrednio powiązanym z wejściem Spółki na europejski rynek innowacyjnych produktów. Zarząd planuje dynamicznie wzmacniać pozycję EKOPARKU w nowych obszarach działalności, w tym rozwijać, promować i komercjalizować autorski produkt - ITK POINT na rynkach krajowych i zagranicznych.

Wartość projektu opiewa na kwotę 12.500.000,00 euro, a kwota dofinansowania wynosi 1.450.000,00 euro.

Projekt ma na celu stworzenie rozproszonej wirtualnej elektrowni opartej na odnawialnych źródłach energii pochodzącej głównie od prosumentów (np. Panele fotowoltaiczne czy pompy ciepła, wiatraki), której nadwyżki nie są zwracane do sieci, lecz gromadzą się w wirtualnym zakładzie mocy - za co klient - prosument otrzymuje token nowej kryptowaluty. Infrastruktura zbudowana jest z sieci rozproszonych prosumentów, którzy posiadają zakupione od Spółki Odnawialne Źródła Energii (PV, wiatraki, pompy ciepła) wraz z baterią. Wartość kryptowaluty będzie rosła wraz ze wzrostem sieci prosumenckiej, czyli rozproszonej sieci bateryjnej. Projekt zakłada wdrożenie technologii blockchain do systemu bilansowania energii.

O ocenie złożonego wniosku Zarząd poinformuje odrębnym raportem bieżącym.

MESSAGE (ENGLISH VERSION)

PRZEDSIĘBIORSTWO ROBÓT INSTALACYJNYCH EKOPARK SPÓŁKA AKCYJNA
(pełna nazwa emitenta)
EKOPARK S.A.
(skrócona nazwa emitenta)(sektor wg. klasyfikacji GPW w W-wie)
02-486Warszawa
(kod pocztowy)(miejscowość)
Aleje Jerozolimskie214
(ulica)(numer)
+48 56 622 05 46+48 56 622 05 46
(telefon)(fax)
info@eko-park.orgeko-park.org
(e-mail)(www)
503-00-77-990360397688
(NIP)(REGON)
PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
DataImię i NazwiskoStanowisko/FunkcjaPodpis
2021-03-17Wojciech TrawińskiPrezes ZarząduWojciech Trawiński

ESPI

ESPI - Komunikaty spółek

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk