• Odbierz prezent
EKOPARK S.A.: Informacja o zawarciu umowy ramowej przez spółkę STAY-ON Storage Engineering sp. z.o.o. z Largo Clean Energy Limited z siedzibą w USA o przedstawicielstwie na Europę Środkową i Wschodnią. (2021-05-07 10:54)
KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO

Raport bieżący nr17/2021
Data sporządzenia: 2021-05-07
Skrócona nazwa emitenta
EKOPARK S.A.
Temat
Informacja o zawarciu umowy ramowej przez spółkę STAY-ON Storage Engineering sp. z.o.o. z Largo Clean Energy Limited z siedzibą w USA o przedstawicielstwie na Europę Środkową i Wschodnią.
Podstawa prawna
Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.
Treść raportu:
Zarząd Przedsiębiorstwa Robót Instalacyjnych EKOPARK S.A. z siedzibą w Warszawie („Emitent”, „Spółka”), informuje, że spółka STAY-ON Storage Engineering Sp. z o.o z siedzibą w Nowym Mieście Lubawskim ,w której Spółka Emitenta posiada 20% udziałów w dniu 3 maja 2021 r. zawarła umowę ramową o przedstawicielstwie na Europę Środkową i Wschodnią z firmą Largo Clean Energy Limited z siedzibą w USA w zakresie doradztwa i sprzedaży przepływowych magazynów energii.
Largo Clean Energy ltd. jest światowym producentem i właścicielem przepływowej technologii magazynowania energii dla instalacji dużych mocy. Largo Clean Energy ltd jest częścią grupy Largo Resources posiadającej własne złoża wanadu będącego kluczowym składnikiem technologii, zapewniające bezpieczeństwo dostaw surowca i jego ceny.
Umowa stanowi istotny element strategii rozwoju spółki STAY-ON Storage Engineering umacniający jej pozycję w specjalistycznym segmencie rynku infrastruktury magazynowania energii i udział w wielkoskalowych projektach energetycznych.
Zarząd Emitenta uznał niniejszą informację za istotną, ponieważ w jego ocenie technologia przepływowego magazynowania energii pochodzącej z odnawialnych źródeł jest najbardziej obiecująca zarówno w zakresie wydajności jak i trwałości produktu. Dalsze plany rozwojowe EKOPARK SA są ściśle związane z OZE i magazynami energii. Również opcja, gwarantowane prawo zakupu kolejnych 20% udziałów w Spółce Stay-On Storage Engineering Sp. z o.o. sprawiaja , że wiadomość ta ma istotne znaczenie dla akcjonariuszy.

MESSAGE (ENGLISH VERSION)

PRZEDSIĘBIORSTWO ROBÓT INSTALACYJNYCH EKOPARK SPÓŁKA AKCYJNA
(pełna nazwa emitenta)
EKOPARK S.A.
(skrócona nazwa emitenta)(sektor wg. klasyfikacji GPW w W-wie)
02-486Warszawa
(kod pocztowy)(miejscowość)
Aleje Jerozolimskie214
(ulica)(numer)
+48 56 622 05 46+48 56 622 05 46
(telefon)(fax)
(e-mail)(www)
503-00-77-990360397688
(NIP)(REGON)
PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
DataImię i NazwiskoStanowisko/FunkcjaPodpis
2021-05-07WOJCIECH TRAWIŃSKIPREZES ZARZĄDUWOJCIECH TRAWIŃSKI

ESPI

ESPI - Komunikaty spółek

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk