• Odbierz prezent
Eko Export pozyskał istotnego partnera - kurs reaguje

Spółka Eko Export, która we wrześniu dała o sobie znać po pozyskaniu największego w swojej historii zamówienia, po raz kolejny ma dobre informacje dla akcjonariuszy i inwestorów. Czołowy polski producent i importer mikrosfery we wtorek 22 października poinformował o pozyskaniu nowego istotnego partnera handlowego na dostawy swoich produktów na terenie Europy Południowej. Kurs akcji Eko Export na wtorkowej sesji rośnie o ponad 6%.

 

Eko Export poinformował o pozyskaniu partnera handlowego na dostawy mikrosfer w 2020 r. na terenie Europy Południowej. Spółka potwierdziła również podpisanie kontraktu na kwotę 1,79 mln euro (ok. 7,7 mln złotych), na który w 75% składają się mikrosfery wysokoprzetworzone. Spółka zauważa, że jak dotąd do krajów Europy Południowej eksportowała jedynie niewielkie, próbne ilości swoich produktów.

19 września Eko Export poinformował o rekordowym zamówieniu na 2020 r., wycenionym na ponad 16,4 mln złotych. Mikrosfera produkcji polskiej spółki trafi m.in. do krajów skandynawskich, takich jak Norwegia, Szwecja, Dania i Finlandia.

 

Czym jest mikrosfera? Są to sferyczne drobiny niewidoczne dla ludzkiego oka, wypełnione substancjami różnego rodzaju. Mikrosferę wykorzystuje się przy produkcji farb, lakierów, tuszy, tonerów, czy przy produkcji betonu. Eko Export specjalizuje się w produkcji mikrosfery o wilgotności do 5%.

 

Eko Export jest czołowym polskim importerem i producentem mikrosfery. Mająca siedzibę w Bielsku-Białej spółka jest notowana na giełdzie od lipca 2009 r., osiągając szczyt notowań (52,9000 PLN) we wrześniu 2013 r. Spółka jednak od 2014 r. niemal systematycznie traci, ostatnie trzy lata z rzędu notując ujemną rentowność (w tym stratę w wysokości 19 mln złotych w zeszłym roku).

Na wtorkowej sesji kurs Eko Export wynosi 6,6200 PLN, co jest wzrostem o ponad 6%.

Notowania: Eko Export SA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GPW:EEX/

Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk