• Odbierz prezent
Eko Export liderem wzrostów - rekordowe zamówienie na mikrosferę

Mało medialna spółka Eko Export notowana na GPW jest dziś bezapelacyjnym liderem wzrostów na warszawskim parkiecie. Czołowy polski producent i importer mikrosfery otrzymał największe w historii swojej działalności zamówienie na dostarczenie surowca do kilku europejskich krajów. Akcjonariusze zareagowali euforycznie na komunikat spółki - akcje Eko Export drożeją dziś o ponad 16%.

 

Aktualizacja (godz. 17:00): na czwartkowej sesji największe wzrosty (ponad 20%) osiągnęła spółka Ursus

 

 

Jak wynika z komunikatu spółki, zamówienie na mikrosferę w przyszłym roku zostało wycenione na ponad 16,4 mln złotych. Produkt trafi m.in. do krajów skandynawskich, takich jak Norwegia, Szwecja, Dania i Finlandia. Wartość eksportowego zamówienia jest rekordowa i stanowi aż 78% wzrost w stosunku do wszystkich zamówień zakontraktowanych w tym roku.

 

Czym jest mikrosfera? Są to sferyczne drobiny niewidoczne dla ludzkiego oka, wypełnione substancjami różnego rodzaju. Mikrosferę wykorzystuje się przy produkcji farb, lakierów, tuszy, tonerów, czy przy produkcji betonu. Eko Export specjalizuje się w produkcji mikrosfery o wilgotności do 5%.

 

Eko Export jest czołowym polskim importerem i producentem mikrosfery. Mająca siedzibę w Bielsku-Białej spółka jest notowana na giełdzie od lipca 2009 r., osiągając szczyt notowań (52,9000 PLN) we wrześniu 2013 r. Spółka jednak od 2014 r. niemal systematycznie traci, ostatnie trzy lata z rzędu notując ujemną rentowność (w tym stratę w wysokości 19 mln złotych w zeszłym roku).

 

Eko Export na czwartkowej sesji jest bezapelacyjnym liderem wzrostów wśród spółek notowanych na GPW - jego notowania rosną dziś o ponad 16% przy kursie akcji wynoszącym 4,4300 PLN.

Czytaj także: GetBack wciąż ciąży Altus TFI - KNF rozszerza śledztwo ws. nieprawidłowości w zarządzaniu funduszami

Komisja Nadzoru Finansowego poinformowała w czwartek 19 września o rozszerzeniu śledztwa w sprawie nieprawidłowości w Altus TFI. Chodzi o poważne naruszenia w związku z zamkniętymi funduszami inwestycyjnymi, którymi zarządzała osławiona spółka windykacyjna GetBack.   KNF wykryła potencjalne niepr.. Czytaj
GetBack wciąż ciąży Altus TFI - KNF rozszerza śledztwo ws. nieprawidłowości w zarządzaniu funduszami

 

Notowania: Eko Export SA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GPW:EEX/

Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk