• Odbierz prezent
Efekt Netflixa multiplikuje przychody CD Projekt

W czwartek, na ostatniej przedświątecznej sesji, oczy krajowych inwestorów zwrócone są na CD Projekt. Spółka opublikowała wczoraj po zakończeniu handlu wyniki finansowe, które wypadły zdecydowanie powyżej oczekiwań. W rezultacie kurs rośnie w południe około 5 proc. a w pierwszych minutach handlu atakował nawet maksima wszechczasów.


Zakładam konto maklerskie

Załóż konto maklerskie w regulowanej instytucji w 8 min i zacznij inwestować!


 

Efekt Netflixa napędza sprzedaż gry Wiedźmin 3. Spółka w 2019 sprzedała 6,5 miliona kopii gry Wiedźmin 3. Tytuł ten przeżywa swoją drugą młodość. Około 50 proc. z tego przypada na czwarty kwartał, kiedy premierę miał serial Netflixa. Sprzedaż gry była około dwa razy wyższa niż w ostatnich trzech miesiącach 2018 roku. Sprzedaż na Nintendo Wii przekroczyła 10 proc.

Efekt Netflixa multiplikuje przychody CD Projekt - 1

Wykres dzienny kursu CDPROJEKT. Źródło: TMS

W rezultacie przychody wyniosły w czwartym kwartale niemal 215 milionów złotych. Były lepsze od oczekiwań rynkowych o około 60 proc. i 40 proc. wyższe niż porównywalnym okresie poprzedniego roku. Zysk netto to niemal 109 mln zł, rynek zakładał czysty zarobek na poziomie 52,7 mln zł.

 

POBIERZ RAPORT "5 SPÓŁEK Z POTENCJAŁEM", KTÓRE NIE ULEGAJĄ KRYZYSOWI

 

Na uwagę zasługują jeszcze dwie kwestie. Po pierwsze, spółka przedstawiła nowy program motywacyjny, który jest przyjmowany pozytywnie, ponieważ sugeruje realność ambitnych celów sprzedażowych na lata 2020-25. Dodatkowo, władze potwierdziły, że przesunięta na wrzesień premiera Cyberpunk 2077 nie jest zagrożona.

Efekt Netflixa multiplikuje przychody CD Projekt - 2

Wykres godzinowy kontraktu na WIG20. Źródło: TMS

Kontrakt na WIG20 jest dziś na minimalnym plusie, ale pozostaje pod 2600 pkt. W gronie blue chips drożeje około połowa spółek, ale prym wiedzie CD Projekt. Około 3 proc. zwyżkują tez papiery CCC. Najmocniej, ponad 3 proc. przeceniane są akcje Lotosu, ponad 1 proc. obniża się wycena PZU a pozostałe spadkowe spółki notują mniejsze straty.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.


Bartosz Sawicki

Studiował Finanse Międzynarodowe i Międzynarodowe Zarządzanie Finansowe w Szkole Głównej Handlowej. Ukończył interdyscyplinarną ścieżkę studiów: Narodowe i Międzynarodowe Rynki Finansowe oraz Ścieżkę Finansową. Z TMS Brokers związany od 2011 roku. Szef zespołu analityków nagradzanego za trafność prognoz przez agencję Bloomberg, FX Week, Puls Biznesu oraz Gazetę Giełdy Parkiet. Pasjonat analizy technicznej oraz polityki pieniężnej. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk