• Odbierz prezent
Efekt jo-jo na kursie euro do złotego (EUR/PLN). Cofnięcie kursu dolara w relacji do jena (USD/JPY)

Rynki szybko wróciły do kupowania ryzykownych aktywów i sprzedaży USD, gdyż zamieszanie po minutkach FOMC utrzymało się na krótko. Akcje spółek technologicznych przewodzą wzrostom przy tłumionych obawach o tempo ożywienia.


Zakładam konto maklerskie

Załóż konto maklerskie w regulowanej instytucji w 8 min i zacznij inwestować!


 

  • Rynek akcji w Azji w większości pokazuje wzrosty, gdyż region kontynuuje rajd za Wall Street, gdzie prym wiodły spółki technologiczne. W czwartek Nasdaq100 zanotował świeży rekord (+1,4 proc.). S&P500 zyskał 0,32 proc.
  • W Japonii Nikkei225 rośnie dziś o 0,3 proc., a chiński Shanghai Composite odbija o 0,5 proc.
  • Futures na S&P500 podbija o kolejne 0,2 proc., a kontrakt na DAX przed startem rynku kasowego rośnie o 0,2 proc.
  • Na FX jeszcze wczoraj wróciła słabość USD, a rynek szybko otrząsnął się od korekty wywołanej mniej gołębimi niż oczekiwano minutkami FOMC. Silne odbicie zalicza GBP/USD, który wrócił do 1,3250. EUR/USD podbija do 1,1880, a USD/JPY cofa się pod 105,60.
  • Na rynku złotego efekt jo-jo z EUR/PLN wracającym z 4,40 pod 4,38.
  • Funt nie zareagował na doniesienia, że tocząca się w tym tygodniu runda negocjacji umowy handlowej po brexicie zakończy się bez przełomu, choć donosi się, że Wielka Brytania przedstawiła projekt umowy o wolnym handlu.
  • W temacie pakietu fiskalnego USA także bez progresu. Spikerka Izby Reprezentantów Pelosi powiedziała, że obecnie nie jest dobry czas na mały pakiet (porozumienie międzypartyjne omijające kontrowersyjne kwestie).
  • Na rynku towarowym cena ropy WTI trzyma się pod 43 USD/b i zmierza do zanotowania trzeciego wzrostowego tygodnia, gdyż perspektywy cięć wydobycia są uznawane jako znacząca przeciwwaga dla obaw o słabość popytu.
  • Złoto jest stabilne przy 1948 USD/oz.

 

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Notowania: EURPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURPLN/

Konrad Białas

Główny Ekonomista TMS Brokers Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Odpowiedzialny za analizę fundamentalną walut G10 i rynków wschodzących. Zwycięzca rankingu Bloomberga na najtrafniejsze prognozy walutowe (Q32015) oraz laureat I miejsca w rankingu Pulsu Biznesu dla prognoz EUR/PLN, USD/PLN i CHF/PLN (marzec 2016 r.). Komentator wydarzeń ekonomicznych w telewizji i prasie

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk