Advertisement
  • Odbierz prezent
Echo Investment ze 125% wzrostem przychodów w I kwartale

Echo Investment, jeden z czołowych deweloperów działających na rynku nieruchomości notowany na warszawskiej giełdzie, opublikował wyniki finansowe za I kwartał. Okazały się one znacznie lepsze niż w zeszłym roku - spółka osiągnęła zarówno wyższe przychody, jak i zysk. Sytuacja epidemiczna, ze względu na charakter branży, nie wpłynęły na wyniki za I kwartał.

 

Echo Investment w I kwartale osiągnęła przychody ze sprzedaży w wysokości 156 mln złotych, w porównaniu do 69,4 mln złotych rok wcześniej, co jest wynikiem lepszym o niecałe 125%. Przychody okazały się zauważalnie wyższe od rynkowych oczekiwań (ok. 130 mln PLN). Zysk operacyjny EBIT wyniósł 102,8 mln złotych, wobec 52,1 mln złotych rok wcześniej (wzrost o 97%).

Skonsolidowany zysk netto Echo Investment wyniósł w I kwartale 40,6 mln złotych, w porównaniu do 31,8 mln złotych rok wcześniej, co jest wynikiem lepszym o 27,6% r/r.

W I kwartale spółka oddała do użytku 190 mieszkań w porównaniu do 23 w zeszłym roku. Wg zapewnień Echo Investment, plan przekazań mieszkań na 2020 r. jest aktualny i sytuacja epidemiczna nie wpłynęła na jego obniżenie. Zgodnie z założeniami, do końca roku spółka planuje przekazać ok. 1600 mieszkań.

W pierwszym kwartale sprzedano 399 mieszkań, wobec 352 rok temu.

Na koniec marca spółka prowadziła budowę ok. 2800 mieszkań.

Zarząd Echo Investment nie przewiduje, że ceny nieruchomości w najbliższym czasie spadną, ze względu na brak fundamentalnych przesłanek. Spółka dostrzega też powolny powrót popytu sprzed ogłoszenia stanu zagrożenia epidemicznego.

Na czwartkowej sesji akcje Echo Investment rosną o ponad 2,5%, a ich kurs to 4,0000 PLN.

 

Czytaj także: Echo Investment przedstawia wyniki finansowe za 2019 r. Spółka osiągnęła prawie 300 mln zł zysku

20 marca w godzinach popołudniowych spółka z branży deweloperskiej Echo Investment przedstawiła wyniki finansowe za 2019 r. Szczególnie udany dla spółki był IV kwartał. Uzyskane w tym okresie wyniki okazały się wyższe niż przed rokiem i przewyższyły też oczekiwania analityków.   20 marca po sesji .. Czytaj
Echo Investment przedstawia wyniki finansowe za 2019 r. Spółka osiągnęła prawie 300 mln zł zysku

 


Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk