• Odbierz prezent
Echo Investment spodziewa się, że sprzeda 1,3 tys. lokali w 2019 roku

Echo Investment zakłada, że sprzeda w 2019 roku 1,3 tys. mieszkań - poinformował zarząd spółki podczas konferencji. Grupa podtrzymała cel przekazania klientom w przyszłym roku 1,2 tys. mieszkań.

Jak podano w prezentacji, planowana na 2018 rok sprzedaż to 1.100 mieszkań, a na kolejny rok - 1.300 lokali. Wcześniej spółka podawała, że sprzedaż w 2019 roku może sięgnąć 1.500 mieszkań.

"Celowo sprzedajemy wolniej, ponieważ na obecnym rynku, jeśli będziemy sprzedawać wolniej to będziemy sprzedawać drożej, a to jest nasz nadrzędny priorytet" - powiedział dziennikarzom Maciej Drozd, wiceprezes Echo Investment ds. finansowych.

Dodał, że drugim powodem obniżenia spodziewanego poziomu sprzedaży w 2019 roku są trudne warunki administracyjne.

Echo sprzedało w okresie styczeń-październik 786 lokali. Liczba przekazań wyniosła w tym czasie 511 jednostek.

W całym 2018 roku grupa zakłada, że przekaże około 1.000 lokali, a rok później 1.200 jednostek.

"Chcemy przekazać w czwartym kwartale 2018 roku około 500 lokali" - powiedział Maciej Drozd.


PAP

Polska Agencja Prasowa Spółka Akcyjna – publiczna agencja prasowa, jedyna państwowa agencja informacyjna w Polsce. Zgodnie ze statutem do jej zadań należy uzyskiwanie i przekazywanie odbiorcom rzetelnych, obiektywnych i wszechstronnych informacji z kraju i z zagranicy. Agencja jest także zobowiązana do upowszechniania stanowiska Sejmu, Senatu, Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej i Rady Ministrów, a także umożliwia innym naczelnym organom państwa prezentowanie swoich stanowisk w ważnych sprawach państwowych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk