• Odbierz prezent
ECC Games: wiosną br. do sprzedaży we wczesnym dostępie trafi Drift21!

ECC Games, notowany na NewConnect, producent gier i symulatorów sportów motoryzacyjnych, kończy prace nad swoim kluczowym projektem. Wiosną do sprzedaży we wczesnym dostępie trafi symulator driftu. Wydawcą gry jest należąca do koncernu Digital Bros, spółka 505 Games.

- Miło nam ogłosić, że kończymy prace optymalizacyjne nad naszym najważniejszym tytułem, który trafi do sprzedaży w wersji early access wiosną br. Symulator kierowcy driftowego zostanie wydany pod nową nazwą – Drift21. Decyzja ta ma charakter stricte marketingowy. Planujemy długoterminowe wsparcie dla gry, które obejmować będzie m.in. nowe trasy, samochody i części do tuningu, dodatkowo chcemy w ten sposób sprawić, aby w świadomości graczy tytuł utrzymywał się jak najdłużej jako nowy, świeży projekt.– informuje Piotr Wątrucki, prezes ECC Games. – Już dziś gra jest na bardzo zaawansowanym etapie, aktualnie usuwamy wskazane przez testerów uwagi. Najważniejsze jest dla nas zadowolenie graczy, to oni zadecydują o sukcesie gry. – dodaje.

Wydawcą Drift21 jest 505 Games, globalny wydawca gier komputerowych należącym do koncernu Digital Bros. Spółka posiada oddziały w Kalifornii, Wielkiej Brytanii, Włoszech, Francji, Niemczech, Hiszpanii, Chinach i Japonii. Od wielu lat wydaje produkcje na wiodące platformy sprzętowe, a także na urządzenia mobilne i przenośne konsole.

Przy produkcji Driftu21 spółka na bieżąco współpracuje z zawodowym kierowcą rajdowym, który czuwa nad tym, by rozgrywka jak najwierniej odwzorowywała prawdziwą jazdę po torze wyścigowym. Spółka pozyskuje także umowy licencyjne ze znanymi markami na korzystanie w grze z ich znaków towarowych. Celem tych działań, jestmaksymalizacja realizmu gry oraz przychodów z jej sprzedaży.

O spółce:

ECC Games SA działa w segmencie gier wideo, specjalizacją studia są symulatory sportowe. Spółka tworzy i produkuje autorskie gry oraz bierze udział w tworzeniu i produkcji gier innych producentów na wszystkie platformy. Studio koncentruje się na dwóch kluczowych rodzajach produkcji: gier z segmentu Premium opartych na autorskich pomysłach tworzonych na platformy PC, Sony PlayStation 4, Microsoft Xbox One oraz Nintendo Switch, a także produkcji gier z segmentu Free-to-Play na platformy mobilne Android oraz iOS, opartych na sprawdzonych markach. Najważniejszym projektem studia jest tytuł Drift21 – pierwszy realistyczny symulator kierowcy driftowego.

Od lutego 2019 roku ECC Games jest notowana na NewConnect.


Zespół FXMAG

Portal i jedyny w Polsce magazyn Inwestora Indywidualnego. FXMAG wspiera swoich czytelników, zapewniając dostęp do szerokiej bazy edukacyjnej i na bieżąco informując o najważniejszych wydarzeniach rynkowych i gospodarczych z zakresu rynku Forex, akcji, kryptowalut oraz inwestycji alternatywnych. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk