• Odbierz prezent
ECC Games ma umowę z globalnym wydawcą

ECC Games SA, producent gier i symulatorów sportów motoryzacyjnych, podpisał umowę ze znanym wydawcą gier komputerowych – 505 Games. Przedmiotem umowy jest wydanie przez globalnego partnera gry Drift20 na PC, konsole i urządzenia mobilne na terytorium całego świata. Dodatkowo ECC Games udzieliło 505 Games prawa do dalszej sublicencji na warunkach określonych w umowie, której okres obowiązywania wynosi 15 lat.

-  Bardzo się cieszymy, że Drift20 zyskał na mocy podpisanej umowy globalnego wydawcę z dużym doświadczeniem, specjalizującego się w realistycznych symulatorach wyścigów samochodowych. Pod szyldem 505 Games zostały wydane znane na całym świecie i sprzedane w milionach sztuk takie tytuły jak Assetto Corsa oraz Assetto Corsa Competizione. Tak jak wielokrotnie podkreślaliśmy gra Drift20 doskonale łączy elementy tych projektów pod kątem symulacji jazdy samochodem oraz serii gier Car Mechanic Simulator, co z kolei jest związane z mechaniką samochodów.– informuje Piotr Wątrucki, prezes ECC Games. – Bazując na doświadczeniu 505 Games mamy nadzieję, że rezultaty tej współpracy przełożą się na satysfakcję graczy i zadowalające wyniki sprzedaży naszej produkcji. Co ważne, pozostajemy we współpracy z PlayWay-em, który również będzie kontynuował działania marketingowe na rzecz promocji gry – dodaje.

W ramach podpisanej umowy ECC Games otrzyma wynagrodzenie od 505 Games za udzielenie licencji na wydanie gry oraz minimalne gwarancje marketingowe. Wydawca zobowiązuje się także do częściowego pokrycia kosztów licencji wykorzystywanych w grze Drift20 przez ECC Games. Łączna wartość umowy opiewa na kwotę 2,9 mln zł.

505 Games jest globalnym wydawcą gier komputerowych należącym do koncernu Digital Bros. Spółka posiada oddziały w Kalifornii, Wielkiej Brytanii, Włoszech, Francji, Niemczech, Hiszpanii, Chinach i Japonii. Firma wydaje produkcje na wiodące platformy sprzętowe, a także na urządzenia mobilne i przenośne konsole. Jednym z najbardziej znanych w ostatnim czasie tytułów wydawcy jest gra Death Stranding tworzona przez Hideo Kojima, znanego projektanta gier.

O spółce:

ECC Games SA działa w segmencie gier wideo, specjalizacją studia są symulatory sportowe. Spółka tworzy
i produkuje autorskie gry oraz bierze udział w tworzeniu i produkcji gier innych producentów na wszystkie platformy. Studio koncentruje się na dwóch kluczowych rodzajach produkcji: gier z segmentu Premium opartych na autorskich pomysłach tworzonych na platformy PC, Sony PlayStation 4, Microsoft Xbox One oraz Nintendo Switch, a także produkcji gier z segmentu Free-to-Play na platformy mobilne Android oraz iOS, opartych na sprawdzonych markach. Najważniejszym projektem studia jest tytuł Drift20 – pierwszy realistyczny symulator kierowcy driftowego.

Od lutego 2019 roku ECC Games jest notowana na NewConnect.


Zespół FXMAG

Portal i jedyny w Polsce magazyn Inwestora Indywidualnego. FXMAG wspiera swoich czytelników, zapewniając dostęp do szerokiej bazy edukacyjnej i na bieżąco informując o najważniejszych wydarzeniach rynkowych i gospodarczych z zakresu rynku Forex, akcji, kryptowalut oraz inwestycji alternatywnych. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk