• Odbierz prezent
ECC Games ma list intencyjny ze znanym globalnym wydawcą 505 Games

ECC Games SA, producent gier i symulatorów sportów motoryzacyjnych, podpisał list intencyjny ze znanym włoskim wydawcą 505 Games. Przedmiotem listu jest wola zawarcia umowy wydawniczej na wydanie gry Drift20 w wersji na komputery osobiste, konsole oraz urządzenia mobilne.

- 505 Games to znany na całym świecie globalny wydawca gier komputerowych. W swoim portfolio ma m.in. gry Assetto Corsa oraz Assetto Corsa Competizione, realistyczne symulatory wyścigów samochodowych, które do tej pory sprzedały się w nakładzie kilku milionów sztuk, co jest imponującym wynikiem. Tak jak wielokrotnie podkreślaliśmy gra Drift20 doskonale łączy elementy Assetto Corsy pod katem symulacji jazdy samochodem oraz serii gier Car Mechanic Simulator, co z kolei jest związane z mechaniką samochodów. – informuje Piotr Wątrucki, prezes ECC Games. – 505 Games oddało w ręce graczy wiarygodny symulator wyścigów, a dodatkowo zadbało o odpowiednie licencje, dzięki czemu gry z serii zyskały fanów na całym świecie. Zamierzamy osiągnąć podobne efekty w grze Drift20 – dodaje.

505 Games to włoski wydawca i dystrybutor gier należący do koncernu Digital Bros. Spółka posiada oddziały w Kalifornii, Wielkiej Brytanii, Włoszech, Francji, Niemczech, Hiszpanii, Chinach i Japonii. 505 Games wydaje produkcje na wiodące platformy sprzętowe, a także na urządzenia mobilne i przenośne konsole. Jednym z najbardziej znanych w ostatnim czasie tytułów wydawcy jest gra Death Stranding tworzona przez Hideo Kojima, znanego projektanta gier.

- Współpraca ze znanym, doświadczonym partnerem, jakim jest 505 Games, przy dodatkowym marketingowym wsparciu ze strony PlayWay-a pozwoli nam na dotarcie do odbiorców zarówno serii gier Asseto Corsa, jak również Car Mechanic Simulator. W naszej ocenie może to znacząco wpłynąć na zwiększenie przychodów ze sprzedaży tytułu – dodaje Piotr Wątrucki.

Zgodnie z podpisanym listem intencyjnym przedmiotem negocjacji pomiędzy ECC Games, a 505 Games będzie ustalenie warunków współpracy, wynagrodzenia za udzielenie praw do wydania gry Drift20, zakresu i budżetu marketingowego oraz ustalenie harmonogramu prac.

Na mocy zawartego porozumienia ECC Games ze spółką PlayWay, w przypadku zawarcia umowy z zagranicznym wydawcą, PlayWay będzie kontynuował działania marketingowe na rzecz promocji gry Drift20.

O spółce:

ECC Games SA działa w segmencie gier wideo, specjalizacją studia są symulatory sportowe. Spółka tworzy i produkuje autorskie gry oraz bierze udział w tworzeniu i produkcji gier innych producentów na wszystkie platformy. Studio koncentruje się na dwóch kluczowych rodzajach produkcji: gier z segmentu Premium opartych na autorskich pomysłach tworzonych na platformy PC, Sony PlayStation 4, Microsoft Xbox One oraz Nintendo Switch, a także produkcji gier z segmentu Free-to-Play na platformy mobilne Android oraz iOS, opartych na sprawdzonych markach. Najważniejszym projektem studia jest tytuł Drift20 – pierwszy realistyczny symulator kierowcy driftowego.

Od lutego 2019 roku ECC Games jest notowana na NewConnect.


Zespół FXMAG

Portal i jedyny w Polsce magazyn Inwestora Indywidualnego. FXMAG wspiera swoich czytelników, zapewniając dostęp do szerokiej bazy edukacyjnej i na bieżąco informując o najważniejszych wydarzeniach rynkowych i gospodarczych z zakresu rynku Forex, akcji, kryptowalut oraz inwestycji alternatywnych. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk