• Odbierz prezent
EBC znów porusza kursem euro

Polityka pieniężna EBC znów wpływa nieoczekiwanie na notowania euro. Dziś obserwowaliśmy silny wzrost kursu wspólnej  waluty po wypowiedziach przedstawiciela EBC.

 

W ostatnich miesiącach mieliśmy do czynienia z wieloma plotkami dotyczącymi zmiany nastawienia części decydentów z EBC do prowadzonej przez bank centralny polityki pieniężnej. Plotki te miały istotny wpływ na notowania euro.

W takie informacje szczególnie obfitował okres marzec-maj. Najświeższym przykładem jest z kolei wczorajszy przeciek dotyczący obaw decydentów z EBC o wpływ umacniającego się euro na przyszłą redukcję akomodacji w polityce pieniężnej. W reakcji na doniesienia Reuters kurs euro silnie zniżkował. Dziś jeden z decydentów z EBC odwrócił ten ruch, komentując wczorajsze rewelacje.

Ewald Nowotny, przedstawiciel Austrii w Radzie Prezesów EBC, wypowiadał się dziś na temat polityki prowadzonej przez EBC. Jego wypowiedź w ogólnym ujęciu miała charakter bardziej gołębi niż jastrzębi, gdyż przy tak niskiej inflacji jak obecnie nie widać perspektyw dla podwyżek stóp procentowych. Rynki zareagowały jednak na stwierdzenie, że nie należy zbytnio dramatyzować nad umocnieniem euro, sugerując, że wczorajsza reakcja rynków na doniesienia Reuters była przesadzona. W efekcie kurs EUR/USD wykonał przeciwny do tego z wczoraj i w ciągu kilku sekund wzrósł o ponad 30 pipsów. Wzrosty zostały jednak zatrzymane przez opór przy poziomie 1,1922.

 

EUR/USD - M5

eurusd


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk