• Odbierz prezent
EBC w centrum uwagi

Dość spokojny poranek przed ważnymi decyzjami. Złotówka na razie stoi w miejscu. Co zrobi i co powie Mario Draghi?

         

Czwartkowy poranek przebiega niezwykle spokojnie na rynkach walutowych. Jest to z pewnością wyczekiwanie na najważniejsze wydarzenie tego tygodnia, czyli decyzje i wystąpienie prezesa Europejskiego Banku Centralnego.

 

Złotówka bez zmian

Spokój udzielił się również notowaniom złotówki. Jej notowania w stosunku do głównych walut praktycznie stoją w miejscu i nie odbiegają zbytnio od wczorajszego zamknięcia. Dolara zakupimy po cenie 3,46 zł. Wspólna europejska waluta kosztuje 4,22 zł. Frank szwajcarski wyceniany jest na 3,52 zł, a za funta brytyjskiego przyjdzie nam zapłacić 4,83 zł.

 

Kolejne 5 minut Draghiego

O godzinie 13:45 poznamy decyzje członków Europejskiego Banku Centralnego w sprawie zmiany kosztu pieniądza w Strefie Euro. Analitycy nie spodziewają się jednak żadnych zmian i pozostawienie stóp procentowych na niezmienionych poziomach. Nie mniej jednak jak to często bywa nie sama decyzja jest najważniejsza, a przekaz prezesa EBC podczas konferencji. Najprawdopodobniej w obliczu ostatniej nieco słabszej kondycji gospodarki europejskiej, a mianowicie niższej dynamice inflacyjnej, nie powinniśmy spodziewać się żadnego zaskoczenia ze strony Draghiego. Jednakże jak już historia pokazała nie można być nigdy niczego pewnym.

 

Po południu czas na Stany

W godzinach popołudniowych czeka nas również spora dawka informacji zza oceanu. Poznamy bowiem dynamikę zamówień na dobra, saldo obrotów towarowych czy liczbę wniosków o zasiłek dla bezrobotnych. Jedno jest dziś pewne, w godzinach popołudniowych spodziewajmy się wzmożonej zmienności na parach powiązanych z euro oraz dolarem.


Zespół FXMAG

Portal i jedyny w Polsce magazyn Inwestora Indywidualnego. FXMAG wspiera swoich czytelników, zapewniając dostęp do szerokiej bazy edukacyjnej i na bieżąco informując o najważniejszych wydarzeniach rynkowych i gospodarczych z zakresu rynku Forex, akcji, kryptowalut oraz inwestycji alternatywnych. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk